Звільнений сержант Національної гвардії Віталій Марків повернувся в Україну

Новости 4.11.2020

Звільнений за рішенням Апеляційного суду в Мілані український військовий Національної гвардії Віталій Марків повернувся в Україну.

Літак з Марківим, а також українською командою, яка боролася за звільнення нацгвардійця, сів на аеродромі НГУ близько 13:30 години.

Марківа урочисто зустріли на аеродромі. Він повідомив, що цей день для нього - надзвичайна подія.

"Можливо, це найважливіша моя особиста перемога... Я собі дав обіцянку - вистою, дійду до кінця. Не тільки заради себе, а й заради усіх Героїв, котрі віддали свої життя, які доказали, що лише спільними зусиллями можна побороти. Справедливість є, правда існує, і вона перемагає", - зазначив він.

Марків додав, що він планує і надалі служити в Національній гвардії України. Військовий також процитував рядки з віршу Шевченка: "Борітеся – поборете, вам Бог помагає. За вас правда, за вас слава, за вас воля святая".

Чоловік зізнався, що спочатку навіть не повірив, що з нього зняли всі обвинувачення.

"Як учора було стверджено, жодних доказів вини саме Марківа в убивстві Роккеллі немає. Тому ми говоримо про те, що справа буде далі тривати", - додала Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

Три роки український військовий перебував під вартою в Італії через обвинувачення у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі 2014 року в зоні бойових дій на сході України.

Нагадаємо, що старшого сержанта, командира відділення батальйону ім. Кульчицького (в/ч 3066) Національної гвардії України Віталія Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі. Торік у липні суд першої інстанції засудив його до 24 років позбавлення волі.

За версією обвинувачення, Марків нібито був причетний до вбивства за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа і його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули в результаті мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов'янськом, на контрольованій тоді бойовиками території.