На судовому засідання, яке вів голова Львівського апеляційного суду Головатий Василь Ярославович та його колеги Березюк Олег Григорович і Маліновська-Микич Оксана Василівна створили 24 порушення, - заявила адвокат Лариса Криворучко.
За цим суддівським свавіллям байдуже спостерігав прокурор прокуратури у Львівській області Сергій Криштанович, якого подобалось злісне порушення законів України з боку суддів Львівського апеляційного суду.
Що порушила судова колегія:
- секретар не доповів про виклики в судове засідання всіх учасників, 3 захисники, підозрюваний, тощо. Не доповів хто отримав судові повістки про виклик. Не доповів хто не отримав. - Порушення процедури виклику в судове засідання є складовою порушення права на захист.
- Судова колегія не відреагувала на порушення секретарем порядку виклику. Не відновила порушене право особи. Та почали незаконно обмежувати права захисту. Незаконно.
- судова колегія не реагувала на діючі процедури, порушувала їх .
- судова колегія винесла незаконне рішення щодо видалення захисника з зали судового засідання. Не оформила ухвалою для оскарження.
- судова колегія відмовила у доступі до правосуддя , та у праві на застосування належної правової процедури.
- судова колегія порушила процедуру розгляду.
- судова колегія порушила право на захист.
Суд не виконав ст. 342 КПК - не можна проводити суд далі. Ст. 342 стаття має певни наслідки, а це: 323, 324, 325, 326, 327. Який наслідок неприбуття адвоката прокурора - ст.324?
Суд імперативно відкладає розгляд на нову дату і до відводу справа не доходить!
Далі в них ще гірше: ст. 330 не передбачає видалення прокурора та захисника, тому що вони разом з обвинуваченним: "У разі невиконання розпорядження головуючого прокурором чи захисником головуючий робить їм попередження про відповідальність за неповагу до суду.
При повторному порушенні порядку у залі судового засідання їх може бути притягнуто до відповідальності, встановленої законом.
Тобто на них може бути подана судом скарга у відповідни дисциплинарни органи, а не видалення. Саме так передбачає Закон.
Видалити можно по ч.3 інших осіб : "У разі невиконання розпорядження головуючого іншими особами, присутніми у судовому засіданні, головуючий робить їм попередження про відповідальність за неповагу до суду. При повторному порушенні порядку у залі судового засідання їх за ухвалою суду може бути видалено із зали судового засідання та притягнуто до відповідальності, встановленої законом".
Фактично судовою колегією не виконані підготовчі дії до початку судового розгляду кримінальної справи відповідно до обов’язкових приписів Кримінального процесуального кодексу України, що є грубо-свідомим порушенням вимог Закону та Кодексу суддівської етики, затвердженого ХІ черговим з'їздом суддів України 22 лютого 2013 року, зокрема статті 1 зазначеного Кодексу суддівської етики:
«Суддя повинен бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду».
Щодо тлумачення поняття «верховенство права» було надано у рішенні Конституційного Суду України № 15-рп/2004 від 02 листопада 2004 року у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 69 Кримінального кодексу України (справа про призначення судом більш м’якого покарання).
Брат Ярослава Головатого - Головатий Роман Ярославович, суддя Личаківського районного суду Львова, це вже ознаки непотитзму.
Брат Олега Березюка - суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області, а батько Березюк Григорій Іванович працює адвокатом у Хмельницьку.
А Оксана Маліновська-Микич відзначилась тим, що виправдала п'яного віце-президента футбольного клубу "Демня" Кучму Андрія, який ледь живий втікав від поліції
Верховенство права – це панування права в суспільстві. Верховенство права вимагає від держави його втілення у правотворчу та правозастосовну діяльність, зокрема у закони, які за своїм змістом мають бути проникнуті передусім ідеями соціальної справедливості, свободи, рівності тощо.
Одним з проявів верховенства права є те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори, зокрема норми моралі, традиції, звичаї тощо, які легітимовані суспільством і зумовлені історично досягнутим культурним рівнем суспільства.
Всі ці елементи права об’єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.
Таке розуміння права не дає підстав для його ототожнення із законом, який іноді може бути й несправедливим, у тому числі обмежувати свободу та рівність особи.
Справедливість – одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права».
Що це було? Вища рада правосуддя це точно суд? Адвокату навіть не дали жодного разу сформулювати відповідь, з самого першого разу перебили.
У іншого судді телефон терібонькає як так і треба… Що це за безлад??? Йде запис, чітко чути як секретар не в повному об’ємі виконала вимоги статті 342 а суддям чхати, вони вичавлюють із захисту те що їм потрібно. Просто жах.
Ви послухайте як судді наче вговорюють зазисника на їх процедуру, не треба з’ясовувати секретарю, одразу переходимо до питання відводу, а якщо не можете визначитися через порушення нами вимог КПК, ми вас видалимо!
Це ганьба судової системи України ! Або секретар наплужила та суд намагався уникнути уваги до цього моменту, що можна було виправити 10 хвилинною перервою, або суд був прямо зацікавлений обійти ці питання.
Очевидний зафіксований на відео факт, що секретар не виконала з’ясування чи вручено судові виклики тим хто не прибув, повідомляє причинити неприбуття якщо відомо.
Контакти адвоката Лариси Криворучко: +38 050 724 67 56, 04111, поштова адреса: м. Київ-111, а/с 21, сторінка у Facebook: www.facebook.com/lara.sergeevna