В останній час, в діяльності державних органів влади, збільшуються випадки числених порушень з боку працівників поліції та прокуратури, які в своїй діяльності використовують власне бажання, тимчасову посаду і фізичну силу. Для представників силового блоку України не існує Конституції України та відповідних профільних законодавчих актів.
"Способами тиску та незаконного переслідування, працівники поліції та прокуратури, використовуюють у вигляді пред’явлення особі безпідставного повідомлення про підозру, обшуки, арешт майна та оголошення в розшук осіб, які не переховуються", - заявляє адвокат Лариса Криворучко.
Дуже часто, дії працівників поліції та прокуратури є не завжди законними, тому містять ознаки кримінального правопорушення ст. 365, 367 Кримінального Кодексу України.
Бо умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян є перевищенням службових повноважень – кримінальним злочином, відповідно до статті 365 Кримінального Кодексу України.
З серпня 2021 року, Вінницька поліція та прокуратура, сфальсифікувала 3 кримінальні справи проти журналіста Медяника Сергія Вікторовича, який здійснює незалежну професійну діяльність.
Діяльність журналістів охороняється кримінальним законом, діє заборона на втручання роботи співробітників ЗМІ.
Проти журналіста Сергія Медяника, поліція Вінницької області, застосовувала неправомірну фізичну силу, незаконні арешти, прокуратура безпідставно подала у розшук.
Але журналіст Сергій Медяник, продовжує працювати в сфері незалежної журналістики: з незручними питаннями до Вінницької обласної державної влади, з фіксацією перевищеннь повоноважень поліції і прокуратури, порушення з їх сторони прав громадян, корупції, розкрадання державного майна в період війни.
Орган досудового розслідування, слідчий поліції Владислав Мельник та прокурорша Ірина Бондарук, у 2022 році, 3 рази ініціюювали у суді обрання запобіжного заходу - тримання під вартою журналіста Сергія Медяника і кожного раз, суд їм відмовляв.
Але у поліції та прокуратури Вінницької області нема більш важливих справ під час війни з Росією, аніж переслідування та тиск кримінальними справами проти журналіста Сергія Медяника.
Тому 23 січня 2023 року Євген Сєлін, слідчий суддя Калинівського районного суда Вінницької області, розпочав судовий розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу тримання під вартою журналіста Медяника, за правовою кваліфікацією: ч. 2 ст. 383, ч.1 ст. 296, ч.1 ст. 343 ККУ.
27 лютого 2023 року відбулося судове слухання, яке почалося з порушенням процесуального порядку розгляду клопотання, суддею порушувалися гарантії процедури розгляду, процедури проведення судового засідання, відбувалися численні порушення вимог КПК, Конвенції, Конституції України.
Чи законно переслідування журналіста за його професійну діяльність?
Сторона захисту, Адвокат Лариса Криворучко впевнена, що такі дії є незаконними та буде в судовому порядку доводити невинуватість журналіста, а при порушенні прав особи будуть направлені скарги до Вищої Ради правосуддя.
Адвокат Лариса Криворучко на підставі договору про надання правової допомоги захищає права та законні інтереси журналіста Медяника Сергія Вікторовича у кримінальному провадженні та впевнена в перемозі закону!
Контакти адвоката Лариси Криворучко: +38 050 724 67 56, 04111, м. Київ-111, а/с 21, сторінка у Facebook: www.facebook.com/lara.sergeevna