Державний секретар США Ентоні Блінкен привіз в Україну снаряди Excalibur - тепер русні тотальний звездець

Новини 9.09.2022

Вчора, рапотово, до Києва приїхав Державний секретаре Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен, він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та передав найточніші артилерійські снаряди Excalibur із GPS-наведенням.

Візит Ентоні Блінкена є важливою демонстрацією лідерських позицій США, знаком солідарності з Україною під час повномасштабного вторгнення Росії.

Українці отримують відчутну підтримку з боку Сполучених Штатів суверенітету нашої держави, це прискорить досягнення головної мети – відновлення територіальної цілісності Української держави.

Україна високо оцінює оголошене 24 серпня Президентом Сполучених Штатів Байденом, рішення, надати Україні грантову підтримку обсягом 6 млрд дол.: пакет безпекової допомоги на 3 млрд дол. та 3 млрд дол. фінансової підтримки через Світовий банк. А

Американська зброя позитивно впливає на ситуацію на фронтах. ЗСУ особливо поважають реактивні системи залпового вогню «Хаймарс».

Володимир Зеленський та Ентоні Блінкен детально обговорили перспективи нарощування оборонної підтримки України з боку Сполучених Штатів. Було відзначено важливість офіційного запуску програми ленд-лізу.

Під час зустрічі наголошувалося на важливості посилення міжнародного тиску на державу-агресора, яка має бути покарана за злочини, скоєні в Україні.

Росія вже відчуває економічні наслідки своєї агресії, і її ціна лише зростатиме. Необхідно, щоб на кожному громадянині держави-агресора позначився влив дій його країни. Для цього слід максимально обмежити оформлення віз росіянам до країн демократичного світу, зокрема до США.

Під час зустрічі Зеленський вручив Ентоні Блінкену орден Ярослава Мудрого ІІ ступеня, яким його нагороджено за значні особисті заслуги у зміцненні міждержавного співробітництва, підтримку державного суверенітету й територіальної цілісності України.

У відповідь, Блінкен передав, що Пентагон надіслав Україні свої найточніші артилерійські снаряди Excalibur із GPS-наведенням, про що раніше не оголошувалося.

У плані поповнення американських запасів снарядів Excalibur вперше визнається, що Пентагон постачав Збройним силам України цей снаряд.

Офіційні особи уникали запитань щодо Excalibur, незважаючи на повідомлення про те, що його планували поставити, а потім - що він уже використовувався в Україні.

Зброя із супутниковим наведенням, яка може вражати ціль у радіусі двох метрів, вперше була використана в Іраку в 2007 році під час резонансного вбивства лідера Аль-Каїди Абу Джура та його соратників.

Міністерство оборони витратить 92 мільйони доларів із схвалених Конгресом додаткових коштів "на закупівлю боєприпасів M982 Excalibur, переданих Україні на підтримку міжнародних зусиль із протидії російській агресії", йдеться у бюджетному документі минулого місяця, який раніше не розголошувався.

Снаряд використовується в 155-міліметрових гаубицях і був спільно розроблений Raytheon Missiles and Defence та BAE Systems Bofor. Excalibur з точним наведенням дозволяє командирам на полі бою точніше націлюватися на цілі. Згідно з документами, він має дальність дії 40,5 кілометрів.

Excalibur згадано в документах, в яких пояснюється, як Пентагон витрачає частину з 20,1 мільярда доларів у "Додатковому документі щодо України", підписаному президентом Джо Байденом у травні.

За словами Марка Канчіана, оборонного аналітика з Центру стратегічних і міжнародних досліджень, "виділення на Excalibur 92 мільйони доларів більш ніж подвоює бюджет програми, додаючи близько 900 снарядів у 2022 фінансовому році" проти 56,7 мільйона доларів, які Конгрес схвалив цього фінансового року.

Згідно з бюджетними документами армії, 56,7 мільйона доларів США спрямовані на закупівлю 374 складних, стійких до перешкод GPS снарядів.

"Це також підтверджує те, що давно підозрювали, що Сполучені Штати надають цю передову зброю Україні", — сказав Канчіан.