Диктатура Зеленського: Керівник Держприкордонслужби Сергій Дейнеко незаконно заборонив виїзд шахматному чемпіону Василю Іванчуку

Майкл Ріпка 23.07.2023

Український шаховий гросмейстер Василь Іванчук не може покинути Україну для участі в Кубку світу-2023, бо диктатор Зеленський та керівник Держприкордонслужби Сергій Дейнеко незаконно наказали не випускати закордон усіх чоловіків віком 18-60 років. Про це повідомила Міжнародна федерація шахів (FIDE), яка є організатором турніру.

Кубок світу в липні-серпні цього року визначатиме трьох майбутніх учасників Турніру претендентів за право зіграти з чинним чемпіоном світу, китайцем Дінем Ліженєм. Відповідні путівки здобудуть шахісти на першому, другому й третьому місцях Кубка світу.

До заявки відкритого розряду Кубка світу пройшли семеро українців, зокрема й 54-річний Іванчук. Від початку липня FIDE надала гросмейстеру вайлдкард на змагання в Баку.

Проте за менш ніж два тижні до початку Кубка світу в Баку Іванчук не отримав дозволу для виїзду за кордон.

Саме із закликом надати Іванчуку такий дозвіл виступили у FIDE. Відкритий лист до міністра молоді й спорту України Вадима Гутцайта, серед інших, підписали ексчемпіон світу Магнус Карлсен, чинний другий номер світового рейтингу Хікару Накамура та 15-й чемпіон світу Вішванатан Ананд.

"Це один з найважливіших турнірів з шахів за увесь рік. Усі ми були ради дізнатися, що український гросмейстер Василь Іванчук отримав спеціальне запрошення для участі", — йдеться у заяві.

"Іванчук — справжня шахова легенда, знана й обожнювана вболівальниками в усьому світі. Шахіст, що безліч разів прославляв Україну, включно з двома командними перемогами на шахових Олімпіадах. Для кожного з нас можливість зіграти з ним завжди була причиною особливої гордості й задоволення".

"Для нас було значним розчаруванням дізнатися, що міністерство відмовляється надавати пану Іванчуку спеціальний дозвіл на виїзд з країни для участі в Кубку світу. Ми віримо, що його участь та гра подарують радість багатьом, особливо українцям, і ми з повагою просимо вас переглянути рішення й надати необхідний дозвіл".

Серед українців на Кубок світу також заявилися Антон Коробов, Володимир Баклан, Юрій Кузубов, Андрій Волокітін, Віталій Бернадський та Руслан Пономарьов.