Корупція Зеленського: Роксолана Москва, шкура з ДБР, насосала на елітне авто за 85 000 доларів

Тарас Сокира 20.10.2023

27-річна Роксолана Москва, яка стала відомою завдяки своєму розкішному весіллю з експрокурором, працювала у Львівському територіальному управлінні Державного бюро розслідувань і під час роботи на держслужбі придбала новий Audi Q8 з реєстраційним номером ВС 7444 II. Із власних джерел журналістам "Актуальна Правда" стало відомо, що автомобіль був придбаний у 2021 році з салону, його ціна понад 2,3 мільйони гривень (близько 85 тисяч доларів за тодішнім курсом).

Роксолана Москва влаштувалася на роботу у ДБР у 2018 році на посаду провідного спеціаліста сектору кадрової роботи та державної служби ТУ ДБР. У той час директором ДБР був Роман Труба, а Роксолана Москва — племінниця його колишньої дружини.

Роксолана Москва пропрацювала у бюро кілька років і у березні 2022 року її звільнили. Проте Москва вирішила повернутися на роботу в бюро. Через пів року після звільнення Восьмий апеляційний адміністративний суд поновив її на посаді, ще й стягнув на її користь 231 тис. грн за вимушений прогул. ДБР з цим рішенням не погоджується і оскаржує його у Верховному суді.

Після всеукраїнського розголосу та обурення через коштовне весілля, відео з якого опублікувала сама наречена Роксолана, ДБР відреагувало і відхрестилося від неї. Мовляв, Роксолана Москва майже два роки не працює у бюро, а за вчинки експрацівників вони не відповідають.

Роксолана Москва досі володіє цією машиною і у 2023 році вона щонайменше сім разів порушувала правила паркування і за це її штрафували. Ба більше, Роксолана не оплачувала штрафи вчасно, тому гроші з неї стягувала виконавча служба. Про це свідчать дані з автоматизованої системи виконавчого провадження.

За даними відкритої бази даних, авто з таким номером було зареєстроване 26 червня 2021 року, з того часу реєстрація не змінювалася. Тобто Москва і досі має у власності цей автомобіль.

Власницею авто Роксолана Москва стала ще перебуваючи на посаді у ДБР, у той час його територіальне управління бюро у Львові вже очолював Руслан Ляшко, від і досі залишається на цій посаді.

Ми звернулися до територіального управління ДБР у Львові по коментар пана Ляшка, аби дізнатися чи відомо було керівництву бюро про покупку їхньою працівницею автомобіля за 85 тис. доларів. Там відмовились від коментаря.

Керівництво діяльністю ДБР здійснює його Директор. Він призначається на посаду Президентом України Зеленським за поданням комісії з проведення конкурсу на зайняття цієї посади.

Зараз керує ДБР Сухачов Олексій Олександрович, якого підлеглі кличуть "Бріоні", тому що він носить речі лише цього елітного бренду. Заступником у ДБР є Соколов Олександр Володимирович, який керував ДБР, коли звільнився Труба.