L’Unione Sarda: Італія наклала арешт на нерухомість у Сардинії російського олігарха В'ячеслава Моше Кантора - путінського посіпаку та радника президента Ющенко

Новини 2.09.2022

Італійська влада наклала адміністративний арешт на 11 одиниць нерухомості на Сардинії, які належать російському олігарху В'ячеславу Моше Кантору. Про це пише місцеве видання L’Unione Sarda. 68-річний Кантор у квітні був внесений до санкційних списків ЄС та Великої Британії як людина, близька до президента Росії Владіміра Путіна.

Він був основним власником найбільшого у світі виробника мінеральних добрив "Акрона", його статки Forbes оцінює у $4,6 млрд. Після введення санкцій Кантор передав свою частку в управління менеджменту.

Саме у зв'язку з санкціями італійська влада наклала арешт на 11 вілл у Порто-Ротондо, зареєстрованих безпосередньо на Кантора або пов'язаних з ним.

Видання також повідомляє, що під час сповіщень про заходи щодо арешту вілл правоохоронці звернули увагу на присутність громадян України в одній з резиденцій. Це були люди, які залишили свою країну через російське вторгнення. Видання зазначає, що ситуація може пояснюватися тим, що дружина Кантора має українське походження.

2013 року тодішній президент Італії Джорджіо Наполітано нагородив Кантора званням кавалера Великого хреста ордену "За заслуги перед Італійською Республікою".

Кантор 16 травня 2005 р. отримав посаду радника Президента України Віктора Ющенко і очолив Інвестиційну раду при Міністерстві транспорту і зв'язку.

Його російська компанія «Акрон» тоді відкрила українське представництво, яке, за даними митниці, операцій з переміщення вантажів не робило, але проводила фінансові операції та отримала в управління Іллічівський порт.