Максим Козицький, керівник Львівської області, за хабарі та за допомогою своєї родички, допомагав ухилянтам тікати за кордон

Олексій Луценко 17.09.2023

34-річна Наталія Муха, причетна до виїзду за кордон через систему «Шлях» майже 200 чоловіків призовного віку, які так і не повернулися в Україну, виявилась дружиною рідного брата Ольги Козицької (у дівоцтві Мухи) – дружини Степана Козицького, брата голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького.

Цей зв’язок ми підтвердили через дані декларацій, реєстр нерухомості, спільні адреси проживання.

Судячи з соцмереж Наталії Мухи і Ольги Козицької, вони є досить близькими подругами. Наталя Муха також присутня на спільних фото з Максимом і Степаном Козицькими.

Зліва направо – Наталія Муха, Омелян Іванів, Максим Козицький, Степан Козицький

Нагадаємо, що 34-річна Наталія Муха очолює миколаївський осередок товариства «Просвіта» та керує миколаївським народним театром «Хліб».

За зверненнями цього осередку «Просвіти» і ГО «Театр Хліб» до Львівської ОВА, яка видавала дозволи на виїзд, з України виїхали і не повернулися майже 200 чоловіків призовного віку.

Видання "Наші Гроші" звернулись до Максима Козицького з проханням прокоментувати стосунки з Наталією Мухою – зважаючи на те, що ЛОВА намагається боротися з недобросовісними фондами і громадськими організаціями, які зловживають з отриманням дозволів для виїзду через систему «Шлях».

Нижче наводимо письмову відповідь Максима Козицького: «Я не можу знати деталей життя всіх активістів, в тому числі і пані Наталії Мухи. З того, що я знаю – вона займає активну громадянську позицію у місті Миколаїв і з початку повномасштабного вторгнення налагодила волонтерську діяльність, в якій було залучено багато місцевих жителів. Тобто, її організації не є фейковими чи такими, що існують лише на папері. З того, що мені відомо, зараз вона особисто перевіряє інформацію, яку опублікувало ваше видання».

Раніше Львівська ОВА відмовилась надати копії документів про використання системи «Шлях», аргументуючи це тим, що захищають персональні дані людей, які скористалися «Шляхом» і не повернулися.