Михайло Винницький, заступник міністра освіти виявився корупціонером - незаконно влаштував у своє підпорядкування дружину Марту

Роман Тополя 27.08.2023
Михайло Винницький та Марта Винницька
Михайло Винницький та Марта Винницька

Про це повідомив член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Микита Андрєєв, опублікувавши відповідне рішення суду. 03 серпня 2023 року суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Ярослав Собків визнав Михаїла Винницького - корупціонером. Позов було подано Національним агентством з питань запобігання корупції.

У 2014 по 2020 роках, Винницький був радником трьох міністрів освіти і науки України, а у 2019-2022 роках - очолював секретаріат Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Загалом, посадовці Національного агентства з питань запобігання корупції виявили 7 епізодів корупційної діяльності Михайла Винницького, тобто він вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-7 КУпАП (наводимо цитату з рішення суду):

"Михайло Винницький, перебуваючи у приміщенні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти за адресою: Київ, вул. Бориса Грінченка, 1, як керівник секретаріату цієї установи, діючи всупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» і реалізуючи свої службові повноваження прийняв в умовах реального конфлікту інтересів рішення, закріплене у наказі від 22.10.2019 № 114-к щодо призначення своєї дружини Марти на посаду провідного фахівця відділу акредитації освітніх програм Агентства за строковим трудовим договором до 27.02.2024 включно.

Також Винницький, незаконно, 27.11.2019, 23.12.2019, 27.05.2020, 23.06.2020, 22.07.2020 та 22.01.2021, прийняв в умовах конфлікту інтересів рішення, закріплене у наказі від 27.11.2019 № 125-к щодо преміювання працівників секретаріату Агентства".

Коли НАЗК виявило корупційну діяльність сімейки Винницьких, то 8 липня 2021 року надіслало до НАЗЯВО припис № 32-05/67/21, з вимогою, або звільнити Марту Винницьку, або перевести на інше місце роботи, бо це конфлікт інтересів.

Обом було дуже комфортно працювати в таких умовах, тому припис виконувати вони не захотіли і вирішили звернутися з позовом проти НАЗК з вимогою до суду скасувати вказаний припис.

Формальним позивачем було НАЗЯВО, коли коли головою Агентства був патрон Винницького — Сергій Квіт. У 2022 році дуже дивним чином, за декілька миттєвостей до ліквідації, скандального Окружного адмінсуду Києва, суддя Нана Вєкуа приймає явно корупційне рішення - про скасування вказаного припису НАЗК.

Саме Сергій Квіт, лобіював у МОН Михайла Вінницького. Квіт, коли був міністром освіти і керівником Михаїла Вінницького, створив Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, як запасний аеродром, розуміючи, що посада міністра не вічна, аби продовжувати опосередковано контролювати освіту та науку України та отримувати міжнародні гранти, використовуючи їх на власні потреби.

У 2011 році, Квіт підписав так званий «лист десятьох» — де українські інтелігенти висловили тотальну підтримку політики кривавого диктатора та зрадника України Віктора Януковича.

Сергій Квіт та Михайло Винницький

3 серпня 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд відминив рішення ОАСКу про визнання незаконним припису НАЗК стосовно Винницького та його дружини скасував, а у задоволенні позову в інтересах нинішнього заступника Міністра освіти — відмовив.

Припис НАЗК стосовно Винницького та його дружини під час роботи в НАЗЯВО — законнний, хоча і не виконаний по суті. Заступником Міністра Лісового на сьогодні є особа, яка має великі питання з боку НАЗК.

Михайло та Марта Винницькі мають 4-х дітей: Богдана, Анастасію, Роксолану та Соломію, яким потрібно багато їжі, одежі та смаколиків.

Замість того, щоб піти чесно працювати, наприклад Михайло міг влаштуватися на будівництво, а Марта вчителькою, сімейка Винницьких вирішила стати на злочинний шлях та зайнятися корупцією. Зато тепер, Михайло може ухилятися від мобілізації.

Діти Михаїла та Марти Винницьких: Богдан, Анастасія, Роксолана, Соломія

Михаїл та Марта Винницькі ганяють на елітній сірій Volvo XC90, яка витрачає багато палива та коштовна у ремонті.

Сіра Volvo XC90 Михаїла та Марти Винницьких

У Михаїла та Марти Винницьких є дві шикарні квартири на Подолі у Києві, на вулиці Нижній Вал, 33, номер 4 та 10. Там завжди жили аристократи, тому Винницькі хочуть, щоб їх теж вважали елітою.

Київ, вул. Нижній Вал, 33, де у Михаїла та Марти Винницьких є дві квартири

Цікаво, чи розумів міністр освіти та науки Оксен Лісовий, призначаючи 19 травня 2023 Винницького своїм заступником, що той корупціонер? Пройшов вже цілий місяць, як суд прийняв рішення, але міністр Лісовий мовчить і не звільняє корупціонера Винницького.

Згідно інформації від джерел редакції "Актуальної Правди", Михайло Винницький має громадянство Канади, тому не може займати посаду у державних органах. А ще Михайло Винницький, з самого початку збройної агресії Російської Федерації, втік з України та довго перебував за кордон, при цьому отримував зарплатню, бо перебував на посаді керівника Секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Тобто державний службовець, Михайло Винницький, замість того, щоб захищати Україну, в якій отримав багате життя і великий особистий зиск, переховувався у інших країнах. Михайло Винницький відмовився боронити Україну і за це отримав нагороду - посаду заступника міністра освіти, відповідне розпорядження підписав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Оксен Лісовий та Михайло Винницький

Довідка: Відповідальність щодо ст. 172-7. "Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів" Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає наступну відповідальність:

1) Неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2) Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

3) Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції". У цій статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

В Україні, усі особи факт вчинення якими корупційних діянь встановлений судом, підлягають включенню до Єдиного державного реєстру корупціонерів, тому ми вже відпрвили запити, щоб це було швидше зроблено.

Публікуємо фото рішення у справі № 640/20433/21, судді Шостого апеляційного адміністративного суду Ярослава Собківа, про те, що Михайло Винницький - корупціонер:

Усім, кого було прописано у цій публікації, ми залюбки дамо право на особистий коментар, звертайтеся на електронну пошту редакції: info@apravda.com або за телефоном +38 (044) 362 90 11.