Міністерство юстиції США оголосило сину президента Хантеру Байдену звинувачення

Марія Гонтарева 17.09.2023

14 вересня 2023 року, Міністерство юстиції США оголосило сину президента країни Хантеру Байдену федеральні звинувачення, пов’язані з незаконним зберіганням зброї.

Звинувачення щодо Байдена-молодшого стосується трьох статей про незаконне володіння зброєю. Дві пов’язані з неправдивими заявами про вогнепальну зброю, а третя – володіння вогнепальною зброєю особою, яка вживає наркотики.

Йдеться про епізод жовтня 2018 року, коли син президента США "свідомо зробив неправдиву та фіктивну письмову заяву", купуючи револьвер Colt Cobra 38SPL: продавцеві зброї у штаті Делавер він сказав, що наркотиків не вживає.

Зброєю Хантер-молодший володів "приблизно з 12 по 23 жовтня 2018 року". За всіма трьома пунктами йому загрожує максимум до 25 років позбавлення волі.

Американські юристи зауважують, що звинувачення, висунуті сину президента США, рідко переслідуються в судовому порядку. Крім того, пункт про володіння зброєю у стані наркотичного сп’яніння наразі оскаржується в судах і може зрештою бути визнаний неконституційним.

Справу про незаконне зберіганні зброї розслідує спецпрокурор Мін’юсту США Девід Вайс.

У липні 2023 року, Байден-молодший і прокурори досягли мирової угоди в іншому розслідуванні – щодо ухиляння від сплати податків, яка передбачала відмову від оголошення звинувачень щодо зброї. Але суддя відхилила угоду, висловивши занепокоєння нібито втручанням у розслідування.

Нагадаємо, що раніше цього тижня спікер Палати представників США республіканець Кевін Маккарті оголосив про початок розслідування стосовно оголошення імпічменту Джо Байдену, пов'язаного і з бізнес-діяльністю його сина.

Голова комітету з нагляду та підзвітності Палати представників США Джеймс Комер з посиланням на банківські документи опублікував інформацію про те, що президент США Джо Байден, його син Хантер та їхні ділові партнери отримували гроші від бізнесменів із РФ, Казахстану та України, коли пан Байден ще був віце-президентом.

В опублікованому документі стверджується, що підставна компанія Хантера Байдена отримала $3,5 млн у лютому 2014 року від Олени Батуріної, президента компанії Inteco Management.

Батуріна дружина Лужкова, екс-мера Москви, доречі вони мешкають по сусідству з олігархом Віктором Пінчуком у Лондоні.

Пан Комер опублікував меморандум у рамках розслідування схем «з продажу впливу» родиною Байденів. Повідомляється, що під час віце-президентства Джо Байдена його син Хантер зі своїми діловими партнерами отримав понад $20 млн. від іноземних партнерів.

Стверджується, що $3,5 млн від пані Батуріної надійшли на рахунок підставної компанії Хантера Байдена та його ділового партнера Девона Арчера Rosemont Seneca Thornton, з них $1 млн згодом було переведено на особистий рахунок Арчера, а $2,5 млн було відправлено на фінансування Rosemont Seneca Bohai.

Цю компанію, як повідомляється в меморандумі, пани Байден та Арчер використали для отримання грошей із зарубіжних джерел.

У документі йдеться, що навесні 2014 року, Микола Злочевський, екс-міністр екології та природних ресурсів України (часів кривавого диктатора Януковича), перевів Девону Арчеру та Хантеру Байдену по $1 мільйон черех компанію Burisma Holdings.

Крім того, стверджується, що він ввів їх до ради директорів Burisma. Незабаром після платежів в Україну відвідав віце-президент Джо Байден, повідомив пан Комер.

Крім того, у меморандумі повідомляється, що навесні 2014 року казахстанський підприємець Кенес Ракішев переказав на рахунок Rosemont Seneca Bohai $142,3 тис., а наступного дня Хантер Байден за ту саму суму придбав спортивний автомобіль.

Влітку 2020 року стало відомо, що детективи НАБУ задокументували факт надання колишнім міністром і власником Burisma Holdings Злочевським хабаря керівництву НАБУ та керівнику САП Назару Холодницькому. Тоді казали про спробу підкупу на 6 мільйонів доларів.

1 грудня 2020 року правоохоронці завершили розслідування цієї справи. 1 серпня 2023 САП повідомила, що Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та Злочевським.

Його справу прокуратура перекваліфікувала з хабара на більш м’яке "зловживання впливом". Ексміністру присудили штраф у 68 тисяч гривень. Повідомлялось, що Злочевський пожертвував близько 660 мільонів гривень на засекреченний фонд "United 24" через який піариться диктатор Зеленський, зокрема, проводяться саміти перших леді, які придумала Олена Зеленська.