Міністра юстиції Дениса Малюську закликав подати у відставку нардеп Руслан Горбенко. Відео

Сергій Медяник 21.07.2023

Руслан Горбенко, нардеп від фракції "Слуга Зеленського", член Комітету прав людини, закликав міністра юстиції Дениса Малюську, подати у відставку, бо той катування у в'язницях виправдовує маленькою зарплатою", - повідомив журналіст Сергій Медяник.

11 липня 2023 року, пройшло засіданні Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України, де також були присутні міністр юстиції Денис Малюська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець та керівник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Мінюсту Сергій Гречанюк.

Нардеп Руслан Горбенко звинуватив міністра Малюську, що він розуміє реальності, та закликав подати у відставку, якщо Мінюст не почне ефективно працювати та проводити реформи у тюремній системі.

На питання, чому не покарано керівництво Департаменту покарань, за те що співробітники тюрем масово перейшли на бік російських окупантів, міністр Малюська сказав, що черг з кандидатів працювати у в'язницях не має.

Наприклад у Бердянській колонії, 38 співробітників, разом з керівником Оленою Щербак, присягнули Путіну. А взагалі Мінюст вважає, що 279 співробітників українських в'язниць перейшли на бік країни-агресора Росії.

Також міністр Малюська повідомив, що протягом 2022 року, у Мінюсті зафіксовано 3000 фізичних тілесних ушкоджень, тобто це були катування.

Міністр Малюська поскаржився, що досі не врегульовано у законодавстві, що робити з зеками, коли територію України, на якій знаходиться колонія, захоплює ворог, тому тюрьми не евакуювалися, там де російська армія захопила українську землю.

Керівник тюрем Сергій Гречанюк повідомив, що вважає, під російською окупацією знаходиться більше 1500.