На Харківщині коронавірус виявили у 3% мешканців, деякі з них з невстановленим COVID-19 не дотримуються ізоляції та продовжують заражати оточуючих

Новини 13.01.2021

З початку епідемії в Харківській області коронавірусна інфекція підтверджена у 72 939 осіб або 2,7% населення, повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі.

Фахівці зазначили, що кожен п’ятий пацієнт мав тяжкий перебіг хвороби. Показник смертності складає 45 на 100 тис. населення (померли 1192 особи).

"Летальність обумовлена наявністю супутніх захворювань, віком хворих та несвоєчасним зверненням за медичною допомогою", - пояснили в центрі.

Фахівці нагадали, що в більшості випадків COVID-19 починається як гостре респіраторне вірусне захворювання.

"Хворі не звертають уваги на свій стан, не проходять обстеження та не отримують відповідне лікування. За медичною допомогою звертаються при розвитку дихальної недостатності або інших важких ускладненнях (гострих інфарктах, інсультах). Особи з невстановленим діагнозом COVID-19 не дотримуються ізоляції, продовжуючи інфікувати оточуючих", - сказано в повідомленні.

Із початку року в області на гострі респіраторні захворювання захворіли 2124 особи, з них обстежено методом ПЛР на наявність COVID-19 лише 259 (12,1%). Отримані позитивні результати в 42,1% (109 осіб), що підтверджує значне розповсюдження збудника коронавірусу в області.

Загалом у Харківській області проведено 289 682 ПЛР-тестувань. Протягом минулого тижня – лише 8 895. Станом на ранок 13 січня, перехідних неопрацьованих залишків зразків біоматеріалу немає. Лабораторії працюють з неповним навантаженням від наявних потужностей.

Фахівці закликали мешканців Харкова та області проходити тестування на COVID-19 у разі виникнення будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції.

Лікарі мають направити на безкоштовний тест як пацієнтів з симптомами ГРВІ, так і осіб, які перебували в контакті з хворими на COVID-19.