Олігарху Ігорю Коломойському слідчі СБУ виписали ще підозру, а Шевченківський суд Києва збільшив заставу більше 3 мільярдів

Тарас Сокира 17.09.2023

Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності олігарха Ігоря Коломойського та повідомили йому про підозру за трьома статтями у справі про заволодіння 5,8 млрд грн − це вже третя підозра бізнесмену.

Коломойському інкримінують:

ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 ККУ (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);

ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУ (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою, в особливо великих розмірах);

ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 ККУ (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього він створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Упродовж вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському робити систематичні фіктивні "внески готівки у касу банку", але насправді ніяких внесків банк не отримував.

Слідство встановило, що така "схема" загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів.

Потім ці фейкові "внески" зарахували на особистий рахунок Коломойського − так вони стали реальними безготівковими коштами, якими бізнесмен розплачувався у своїй підприємницькій діяльності.

Ці кошти Коломойський віддавав як позики, розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

"Наразі досудове розслідування триває. Проводиться комплекс заходів для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та притягнення винних до відповідальності", − підсумували в СБУ.

В цей же день, Шевченківський районний суд Києва переобрав запобіжний захід Коломойському, який 15 вересня отримав нову підозру за трьома статтями — у справі про заволодіння 5,8 млрд гривень. Олігарху змінили запобіжний захід у частині застави і встановили розмір у 3 мільярди 891 мільйонів гривень.

Сторона обвинувачення просила суд Києва збільшити заставу через нові підозри – до 5,88 мільярда гривень.

Прокурор зазначив, що Коломойський вийшов з громадянства України й тепер є громадянином Ізраїлю, а тому існує ризик переховування за кордоном.

Нагадаємо, що 2 вересня 2023 року, Ігорю Коломойському оголосили підозру у шахрайстві та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом. Йшлося про легалізацію в 2013-2020 роках понад пів мільярда гривень шляхом виведення їх за кордон через підконтрольні банківські установи.

Шевченківський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень за цією підозрою. Коломойський не збирвася вносити ту заставу до розгляду апеляції.