Партія Коломойського За майбутнє витратили на просування у FB майже 5 мільйонів

Новости 20.11.2020

Під час місцевих виборів цього року кандидати витратили рекордні суми на просування у соцмережах. Політична реклама у Facebook збільшувалася від початку року, а у жовтні, порівняно з вереснем, зросла утричі.

Про це стало відомо зі статистки популярної соцмережи.

Дані включають витрати до 25 жовтня. Від початку року і до дня виборів загальна сума витрат усіх сторінок, які Facebook позначає як суспільно-політичні, складає понад 6,6 млн доларів (майже 178 млн гривень). Для порівняння, це трохи більше річного бюджету міста Дрогобича, де живе понад 75 тис. людей.

Сторінки, які платили за суто політичну рекламу за та проти партій/кандидатів, вклали у поширення дописів щонайменше 5,7 млн доларів (близько 154 млн гривень). Фактичні ж витрати на політичну рекламу дещо вищі, адже ЧЕСНО класифікував близько 2 тис. сторінок, які витратили на рекламу найбільше. Решта витрат припадають на сторінки, які витратили на поширення дописів менше 500 доларів, а також на сторінки держструктур, громадських організацій, медіа, які не виявляли своїх симпатій, комерційні сторінки тощо.

Очолює ТОП за витратами сторінка «Політична партія «За майбутнє». Її створили у травні 2020 року, від серпня до жовтня вона витратила майже 170 тис. доларів. На рекламу ставили дописи про партійців із різних регіонів, а також фрагменти ефірів шоу «Право на владу» каналу «1+1», де гостем був Ігор Палиця, лідер партії.

Партія Коломойського За майбутнє витратили на просування у FB майже 5 мільйонів

Загалом до списку потрапили одразу 4 сторінки партії «За майбутнє» та її представників. Вони займають перше, третє, п’яте та тринадцяте місця. Сукупно вони витратили на рекламу у Facebook та Instagram майже 400 тис. доларів, що становить майже третину від загальної суми витрат всіх сторінок у рейтингу.