Пенні Пріцкер призначено США контролювати гроші на відбудову України - щоб їх не вкрали корупціонери Зеленського

Тарас Сокира 15.09.2023

Президент США Джо Байден призначив Пенні Пріцкер спеціальною представницею з питань економічного відновлення України, вона походить з родини, яка емігрувала з України до США у ХІХ столітті.

Байден оголосив про призначення спецпредставницею з питань економічного відновлення України Пріцкер – досвідченої держслужбовиці і колишньої міністерки торгівлі з "глибокими родинними зв’язками з Україною".

"Пріцкер як спецпредставник принесе на цю посаду свій багаторічний досвід та експертність. Працюючи у взаємодії з владою України, нашими союзниками і партнерами, міжнародними фінансовими установами і приватним сектором, вона стане драйвером зусиль США для відбудови української економіки.

Це буде включати мобілізацію державних та приватних інвестицій, окреслення пріоритетів для донорів, роботу над відкриттям експортних ринків та підприємств, які закрилися через варварські російські атаки та руйнування", – заявив президент США.

Пріцкер також працюватиме з іншими міжнародними партнерами України, у тому числі через координаційну платформу G7, аби дії різних країн доповнювали і підсилювали одне одного.

"Спецпредставниця Пріцкер допоможе уряду України впроваджувати реформи, необхідні для посилення економіки, а також працюватиме з Україною, щоб допомогти гарантувати, що коли Україна розпочне відбудову, вона відновиться сильнішою", – додав Байден.

Коментар журналіста Сергія Медяника: "Сім'я Пріцкерів володіє 32 мільярдами доларів. У Києві Пені має у кишені люксовий готель Hyatt, де номер на добу коштує $300 і розташованний він прямо навпроти головної мусарні столиці. У Пені був дід, який раніше жив у селі Великі Пріцькі, що за 100 км від Хрещатика, кажуть там чудова рибалка. Фактично, Пені олігарх за українськими мірками, але судити про неї не будемо, подивимось, чиї інтереси вона буде захищати і з ким буде співпрацювати в Україні".