Скандальна компанія Гефест будує ЖК Родос на землі колишнього санаторію

Новости 11.03.2021

10 лютого стало відомо, що на вулиці Генуезькій, де компанія “Гефест” будує житловий комплекс “Родос”, стався масштабний зсув, який знищив дитячий майданчик і газон.

Як писали ЗМІ, причиною зсуву є близьке будівництво до вже побудованої висотки, що є порушенням будівельних норм.

На сайті компанії “Гефест” вказано, що новий житловий комплекс “Родос” — це острів комфорту. Будинок складається з чотирьох секцій, 3-рівневого паркінгу й комерційних приміщень. Місія комплексу, вказано в рекламному дописі, — високий рівень життя з можливістю відпочинку біля моря в будь-який час. Компанія “Гефест” будує 24-поверхневий будинок.

КЛИЧКО ВОР: Компанія Гефест будує ЖК на землі колишнього санаторію

Але чомусь у рекламі не вказано, що бонусом до висотки, окрім усього перерахованого, йде ще й висока вірогідність зсувів, що небезпечні для життя і здоров’я людей.

Незрозуміло також, про який саме комфорт ідеться, адже ЖК “Родос” будують майже упритул з іншими висотками. Хоча на візуалізації комплексу проектанти їх чомусь не намалювали. Причому коштують квадратні метри в «мурашнику» недешево — ціна доходить до 33 тисяч гривень за квадрат. Забудовник обіцяє здати ЖК “Родос” у третьому кварталі 2021 року.

Як же виводили землю під це житловий комплекс?

На землі колишнього санаторію

Площа земельної ділянки, на якій компанія “Гефест” будує ЖК “Родос”, складає майже гектар. Колись це були землі санаторію “Дружба”, де лікували туберкульоз.

Але завдяки схемі “викупу нерухомості” цінна рекреаційна земля перейшла у приватні руки.

КЛИЧКО ВОР: Компанія Гефест будує ЖК на землі колишнього санаторію

КЛИЧКО ВОР: Компанія Гефест будує ЖК на землі колишнього санаторію

Згідно з даними кадастрової карти, ця ділянка належить ТОВ “Санаторій “Дружба”. Компанію зареєстрували у 2001 році. Тоді, за інформацією аналітичної системи YouControl, товка займалась курортними закладами, а цільове призначення землі, де був розташований санаторій, відповідно значились “для експлуатації та обслуговування комплексу будівель санаторію”.

Відразу після реєстрації ТОВ “Санаторій “Дружба” викупило санаторний комплекс на Генуезькій, 1 площею трохи більше 200 квадратних метрів. За яку ціну — невідомо, але, скоріш за все, це були відносно невеликі кошти.

Вже у 2003 році землю під колишнім санаторієм “Дружба” товка оформила в оренду на 10 років. У 2015-му — оренду продовжили до 2025 року.

Весь цей час земля відносилась до категорії оздоровчого призначення.

Усе змінилось після прийняття одеськими депутатами Генерального плану у 2015 році. Так, оскільки частина ділянки під санаторієм “Дружба”, де зараз будують ЖК “Родос”, відносилась до зони багатоквартирної забудови, це стало підставою для внесення змін у категорію землі на Генуезькій, 1, й відповідно зміни цільового призначення.

Таким чином, замість землі оздоровчого призначення вони стали землями житлової та громадської забудови з цільовим призначенням “для будівництва, експлуатації та обслуговування громадськими приміщеннями та підземним паркінгом”.

Тепер ніщо не стояло на заваді будівництву висотки.

Примітно, що оформленням договору по землі займалась близька до міської влади нотаріус, дружина депутата від “Довіряй ділам” Сергія Страшного, який, до речі, входить у комісію з питань землеустрою та земельних правовідносин, Наталя Чужовська.

Забудовник — почесний громадянин

У 2016 році у ТОВ “Санаторій “Дружба” змінився власник — у склад засновників зайшов грецький забудовник, друг мера Одеси Геннадія Труханова Пантеліс Бумбурас.

КЛИЧКО ВОР: Компанія Гефест будує ЖК на землі колишнього санаторію

У 2018-му компанія забудовника отримала дозвіл на будівництво висотки на Генуезькій.

Так замість лікувального закладу в нашому місті будують черговий висотний ЖК. До речі, задля будівництва житлового комплексу компанія «Гефест» знищила пам’ятку архітектури дачу Докса.

КЛИЧКО ВОР: Компанія Гефест будує ЖК на землі колишнього санаторію

Примітно, що Бумбурас, який у 2020 році отримав від Труханова звання почесного громадянина міста, неодноразово потрапляв у скандали з сумнівними забудовами.

Наприклад, він веде будівництво на схилах 13-ї станції Великого Фонтану під виглядом адмінбудівлі житлового комплексу. Крім того, він розвернув будівництво висотки перед школою №16. Гучний розголос і супротив отримали плани Бумбураса забудувати сквер «Луч» на перетині вулиць Левітана й Корольова.