Суд відновив на службі ката Майдану екс-заступника керівника міліції Одеси Едуарда Гребенюка

Новини 31.08.2021

Колишнього заступника начальника ГУНП в Одеській області Едуарда Гребенюка, звільненого в жовтні 2014 року за люстрацією, Окружний адміністративний суд Києва постановив поновити на посаді.

Таке скандальне рішення 11 серпня ухвалив суддя Окружного адміністративного суду Києва Валерій Кузьменко.

Окрім цього, він стягнув із МВС середній заробіток Гребенюка за час вимушеного прогулу – 683286 грн.

На думку суду, правоохоронець не сприяв узурпації влади Януковичем і не порушував права і свободи громадян.

Під час подій Євромайдану Едуард Гребенюк був заступником начальника ГУНП у Чернігівській області. 25 листопада 2013 року він керував діями міліціонерів під час розгону чернігівського Євромайдану. Менше ніж через місяць, 20 грудня Янукович нагородив його орденом Данила Галицького.

Після втечі з Одеси заступника начальника Головного управління МВС України в Одеській області, начальника міліції громадської безпеки Дмитра Фучеджі, у 2014 році на його посаду був призначений Гребенюк.

У липні 2017 року Апеляційний суд Чернігівської області скасував рішення суду першої інстанції і визнав винним Едуарда Гребенюка в участі в подіях 2014 року в Чернігові, коли поліцейські знесли наметове містечко місцевого Євромайдану. У 2018 році Гребенюк отримав 3 роки в'язниці зі штрафом (8500 гривень), але був звільнений від відбування покарання з випробувальним терміном в 1 рік.

Слід зазначити, напередодні звільнення з правоохоронних органів Гребенюк отримав від мерії Одеси трикімнатну квартиру в елітному районі міста – Шампанському провулку.