В Україну прилетів Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін

Новини 19.10.2021

19 жовтня 2021 року відбудеться візит Міністра оборони Сполучених Штатів Америки Ллойда Остіна в Україну. Це стане черговим підтвердженням непорушного стратегічного партнерства між нашими державами та підтримки з боку США суверенітету і територіальної цілісності України.

У Міністерстві оборони пройде зустріч Міністра оборони України Андрія Тарана та Міністра оборони США Ллойда Остіна. Обговорюватимуться порядок практичної реалізації досягнутих домовленостей та перспективи двосторонньої співпраці, прогрес імплементації оборонної реформи в нашій державі, покликаної на реалізацію євроатлантичних прагнень України, та питання безпеки в Чорноморському регіоні.

Високоповажні американські гості також візьмуть участь в щоденному ранковому церемоніалі вшанування захисників України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

Візит пана Ллойда Остіна в Україну є продовження діалогу, розпочатого під час візиту Президента України Володимира Зеленського до США у серпні цього року.

Ллойд Джеймс Остін III — випускник Військової Академії Вест-Пойнт, після її завершення 1975 року розпочав службу в американській армії. Першим місцем проходження служби Остіна була 3-тя механізована піхотна дивізія, яка дислокувалася в Федеративній Республіці Німеччина. Згодом служив в Індіанаполісі, форті Драм та форті Драгг.

Як командувач 3-ї механізованої піхотної дивізії форту Стюарт Ллойд Остін брав участь у початку військової кампанії США в Іраку у 2003 році. За це його було нагороджено «Срібною Зіркою».

Упродовж 2003-2005 років Ллойд Остін був командним генералом 10-ї Гірської дивізії під час війни в Афганістані. Вже 2006 року Остін отримує звання генерал-лейтенанта, а з часом стає головнокомандувачем американських збройних сил в Іраку.

Саме Остін наполягав на тому, щоб в Іраку після 2011 року залишився американський військовий контингент у 10 тисяч осіб з розрахунком на його зростання до 20 тисяч.

Після Іраку Остін став заступником голови Генштабу армії США, а у 2013 році очолив Центральне командування Збройних сил США. Що цікаво, його попередником був Джеймс Меттіс, який уже за адміністрації Трампа очолюватиме Пентагон.

У 2016 році генерал Остін покинув військову службу. Під час офіційної церемонії він заявив: «Я дуже пишаюся тим, що мав можливість очолити війська в бою, я бачив, як наші молоді лідери роблять дивовижні речі в дійсно важких та небезпечних ситуаціях».

Під час президентської кампанії 2020 року Остін, який уже працював у приватному секторі, був оголошений Джо Байденом кандидатом від демократів як потенційний міністр оборони. І коли Байден переміг, після його інавгурації 22 січня 2021 року Остіна було призначено новим міністром оборони США. До речі, Ллойд Остін є першим афроамериканцем, який очолив Пентагон.

За адміністрації Джо Байдена набуває нових форм стратегічне співробітництво США та України в галузі безпеки. Це стосується як надання військової допомоги, проведення спільних навчань, так і діалогу між нашими державами щодо захисту демократичних цінностей та інтеграції України до НАТО.

Під час телефонної розмови 19 лютого 2021 року Міністра оборони США Ллойда Остіна та Міністра оборони України Андрія Тарана Остін зазначив, що «Сполучені Штати продовжують непохитно підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України». Надання з боку США підтримки Україні в питаннях реформування оборонної сфери є свідченням зміцнення стратегічного партнерства між нашими державами.

Нині на розгляді комітету міжнародних відносин у Сенаті США перебуває проєкт закону «Ukraine Security Partnership Act of 2021», метою якого є збільшення щорічної військової допомоги Україні впродовж 2022-2026 років до 300 млн дол. Загалом з 2014 року США надали допомоги Україні у 2,5 млрд дол.

Нинішній візит Ллойда Остіна до Грузії, України та Румунії є свідченням того, що Чорноморський регіон є стратегічним для національної безпеки США та НАТО. Грузія та Україна є жертвами російської агресії, які прагнуть інтегруватися до Північноатлантичного Альянсу. Румунія є ключовою державою східного флангу НАТО, зокрема з питань військової логістики.