Виявлено таємні фірми, разом з якими міністр оборони Олексій Резніков розкрадав гроші на закупівлях їжі для військових ЗСУ. Відео

Новини 2.04.2023

Редакція Bihus отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа” та ТОВ «Актив компані». Усього Міноборони уклало на 2023 рік вісім договорів на поставки продуктів армії. За кожною компанією закріплені певні військові частини.

Про «Гарну страву» редакція Bihus.Info дізналась від військових: вони надали журналістам копії видаткових накладних, за якими їм здійснювалось постачання продуктів у січні-лютому. Військові звернули увагу на ціни у накладних — вони також виглядали зависокими для січня.

ТОВ «Гарна страва» запропонувала значно дешевші яйця (8-8,5 грн/шт проти 17 грн у ТОВ «Актив компані»), однак має ще вищі ціни на овочі.

Bihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії

Картопля у першій, річній версії договору з фірмою (а також у накладних) мала постачатись вже в січні по 27 грн/кг (з ПДВ), капуста — по 33 грн/кг, буряк — по 30 грн/кг. При цьому купляла картоплю в січні компанія по 7,2-10,5 грн (зб ПДВ), капусту — за ціною до 12,5 грн/кг, буряк — до 11 грн/кг.

Тобто різниця між закупівельною ціною і ціною поставки в Міноборони у січні становила по картоплі 16,5-19,8 грн, капусті — від 20,5 грн, буряку — щонайменше 19 грн на кілограмі.

За словами директора із закупівель ТОВ “Гарна страва”, їхня “собівартість доставки доходить до 10 грн за кг продукції” — за рахунок підвозу продуктів в підрозділи на фронті.

У лютому Міноборони змінило всі договори з компаніями: у них знижені ціни на низку позицій, а також скорочені строки договорів — до трьох місяців. Зокрема, по всім згаданим овочам у договорі з ТОВ “Гарна страва” ціна впала на 7-10 грн на кілограмі.

Міноборони не встигло оплатити січневі поставки за першою версією укладених контрактів. Проплати були зупинені після публікації “Дзеркалом тижня” копії одного з контрактів. Продукти, поставлені військовим в січні-лютому 2023 року, будуть оплачуватись за скоригованими цінами.

“Припускаю, що ми будемо продовжувати контракти знов коротко. На два-три місяці максимум, для того, щоб все одно вийти на якусь нову систему,” — повідомив Bihus.Info міністр оборони України Олексій Резніков.

Журналісти поспілкувались з представниками обох компаній і побували на їхніх складах. Що постачальники розповідають про те, як отримали контракти з Міноборони, дивіться у відео за посиланням.