The Washington Post: Зеленський готується до тотальної узурпації влади: він відмовляється проводити вибори у парламент

Новини 15.05.2023

Президент Володимир Зеленський заявив, що вибори до українського парламенту, які відбуваються раз на чотири роки, можуть не відбутися восени 2023 року.

Як повідомив Зеленський в інтерв'ю The Washington Post, вибори відкладуть, якщо в Україні триватиме воєнний стан. При цьому президент зізнався, що вибори у Раду не на порядку денному.

"Якщо воєнного стану не буде, то буде (парламентські вибори - УНІАН). Ну, в законі написано, що за конституцією України після закінчення воєнного стану, я думаю, через 90 днів проводяться вибори. Це щось подібне до цього. Я не пам'ятаю насправді", – зазначив президент.

Парламентські вибори мали б відбутися 29 жовтня 2023 року. Однак дату парламентських виборів може бути перенесено, якщо діятиме воєнний стан.

Раніше голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк висловила упевненість, що війна в Україні завершиться у 2023 році. Вона наголосила, що прогнозувати зараз вибори, враховуючи ситуацію на фронті, - це "блюзнірство".

Нагадаємо, що Конституція України має вище значення, аніж закони і ній написано, що вибори у Раду повинні відбутися у жовтні 2023 року, а якщо цього не станеться, це буде означати, що президент Зеленський узурпує владу і вже юридично перетвориться у диктатора.