Програма CUAET - жодного відношення до програм за типом біженства не має, основна відмінність від звичайної подачі на візу в тому, що це спрощене отримання візи для українців, швидко і при цьому кожен має можливість разом із заявкою на візу подати запит на work або study permit – на початку анкети обираєте цей пункт, - розповідає PR-стратег Кіра Скрипник.
Чи зобов'язує програма їхати сюди?
Ні. Дозвіл на навчання або роботу не зобов'язує їхати жити і працювати, це тільки право це робити. Приїжджати не обов'язково одразу, АЛЕ!
Через велике завантаження VAC центрів іноді замість візи в паспорт надсилають лист для одноразового в'їзду - це зроблено для того, щоб людина не чекала періоду самого вклеювання візи в паспорт і відразу могла виїхати.
Такий папірець має термін для в'їзду, але людина може все одно відправити паспорт для вклеювання візи, і просто почекати, поки вона «приїде». Візу дають до кінця терміну дії паспорта, а дозвіл на роботу – на 3 роки.
Документи - офіційно можна подавати навіть з одним паспортом (і навіть без нього - моя тітка подавалася без паспорта). Але, звичайно, краще подавати якнайбільше документів - моя думку. Хто як подає, але я подавала максимально все, що було.
На дітей ОБОВ'ЯЗКОВА угода від обох батьків, якщо подаєте їх теж.
Про це докладніше напишу в наступному пості. Документи треба перекладати англійською, багато хто думає що раз програма для українців то там все зрозуміють мову оригіналу. Ні)
Хто може подаватися – всі українці. ВСІ! Так, чоловіки теж, і так, ті, хто також перебуває в Україні. Найкраще подавати сім'ю однією заявкою. Візу можна отримувати і жінкам, і дітям, і чоловікам – усім із українським паспортом незалежно від того, де хто перебуває та який вид на проживання має.