Юрій Бутусов: Президент Зеленський визнав, що брехав українському народу, і свідомо не повідомляв про неминучу війну попри попередження НАТО

Новини 2.09.2022

Журналіст Юрій Бутусов, написав цікавий допис: "Президент Зеленський визнав, що брехав українському народу, і свідомо не повідомляв про неминучу війну попри попередження НАТО".

Приголомшливе та просто аморальне інтервью президента Володимира Зеленського американському виданню «Вашингтон пост».

Цитата: «Ви не можете просто сказати мені: «Слухай, ти маєш почати готувати людей зараз і сказати їм, що вони повинні відкладати гроші, запасатися їжею», – згадує Зеленський. «Якби ми так сказали – а цього хотіли деякі люди, яких я не називатиму, – то я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць з жовтня минулого року, а в момент, коли росіяни напали б, вони б взяли нас за три дні. …

Загалом наше внутрішнє почуття було право: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають із країни. Хоч би цинічно це звучало, але саме ці люди зупинили все».

Які висновки з цієї цитати:

1. Зеленський був детально проінформований про неминучість війни з боку Росії, але не вжив заходів, які передбачаються на випадок вторгення. Скандал тут не в публічних заявах, звичайно, не все одразу треба повідомляти онлайн, питання в рішеннях, які не були ухвалені, хоча мали бути ухвалені.

2. Президент брехав, що ніякого вторгнення не буде, а будуть шашликі та травневі свята, і його влада дискредитувала тих, хто кілька місяців твердив про необхідність готуватись до бою. Якщо не треба було попереджати про війну, то навіщо було брехати що її не буде? Де логіка? Таким чином, президент зашкодив самостійній підготовці громадян до оборони краіни або до евакуації, наслідком чого стали численні жертви.

3. Зеленський збрехав, що планова підготовка до війни могла б спричинити хаос. Ніби готуватись до війни - це хаос, а не готуватись - це добра підготовка. Хаос стався саме через відсутність підготовки - забиті шляхи, безлад, та десятки тисяч жертв виникли якраз внаслідок відсутності системної підготовки до евакуації.

4. Брехня, що згідно цитати, росіян ніби-то зупинили ті українці, які у разі попередження втікли б з краіни. Адже вторгення було зупинено українською армією та добровольцями, і добровольців було з першого дня більше, ніж зброї. Ті, хто не хотів воювати без проблем втікли, і ніякої ролі у зупинці російського вторгення не зіграли.

Мільйони, які забили усі шляхи або залишились під ударом у містах, ніяким чином теж зупинити росіян не могли. Просто соромно за ці слова американській пресі, президент просто не уявляє собі взагалі, що відбувається у краіні і як був побудований її захист.

Навіщо він все це сказав? Президент Зеленський, очевидно, готується до виборів, і створює собі виправдання, чому він та проросійські діячи у його оточенні не вжили своєчасних заходів до оборони краіни.
Тому пішли такі інтерв‘ю, соцопитування, замовні рейтинги, тисячі ботів.

А що мав би зробити за законом Верховний Головнокомандувач Зеленський, якби готував країну до війни після попередження, що саме він не зробив, хоча був зобов’язаний, за планом оборони краіни?

1. Видати накази та забезпечити фінансування для проведення першочергових заходів по мобілізаційному розгортанню та озброєнню військ та резервів, без яких Генштаб та усі міністерства та структури влади не могли повноцінно діяти.

2. Провести збори військовослужбовців оперативного резерву 1-ї черги та поповнити бойові частини до штату. Наші бойові кадрові бригади були б збільшені у 2-3 рази.

3. Провести збори 25 бригад ТРО, провести маневри та видати зброю, підготувати людей.

4. Провести збори кадрових військовослужбовців та резервістів 10 бригад Корпусу резерву сухопутних військ.

5. Підготувати до миттєвого підриву та посилити охорону мостів на напрямках ймовірного російського наступу. Щоб мости були підірвані одразу після старту першої російськоі ракети.

6. Розгорнути війська на стратегічно важливих напрямках. Ворог захопив Херсон за чотири дні, ключове місто півдня - Мелітополь, росіяни захопили на другий день війни без бою, Бердянськ захопили на третій без бою, таким чином війська, які направили у Маріуполь, з самого початку прирекли на бій в оточенні.

7. Виділити усі можливі кошти бюджету на закупівлю снарядів, мін, протитанкових ракетних комплексів, військової амуніції, бронежилетів, касок, безпілотників.

8. Провести розсередження та маскування усіх ключових оборонних підприємств.

9. Розсередити запаси боєприпасів, бойової техніки, що дозволило б значно скоротити втрати від перших російських ударів.

10. Почати побудову оборонних рубежів на напрямках зосередження військ РФ.

11. Підготувати транспорт та логістику для ймовірної евакуацію мирного населення, літніх людей, дітей, які у випадку бойових дій нічим не допоможуть.

Це не просто попередження, це не опція. Це те, що влада та президент ПОВИННІ робити, якщо отримують дані, що війна неминуча.

Попередження НАТО були важливі, щоб провести приховане розгортання наших сил. Уявіть собі який розгром би чекав на російську армію, якби ці заходи були застосовані - ніякі проїзди колон навколо Київа, Харкова, Сум, Чернігова, Херсона, Маріуполя були б неможливі, ворогу довелось би з самого початку нести величезні втрати без будь-яких шансів глибоко прорватись. Російські втрати стали б більше на порядок.

Ми не втратили б місяці для мобілізації, бо все те що я написав, все одне довелось робити вже у хаосі вторгнення.

Але замість оборони краіни, замість чесного визнання проблем, об’єднання краіни задля спільної оборони, президент Зеленський обрав шлях брехні, брехні на крові вже десятків тисяч загиблих, мільйонів евакуйованих, сотень міст та сіл, окупованих ворогом.

Влада такою брехнею заважає народу перемогти, тому що як тоді так і зараз президент вважає, що людям треба брехати, і самому собі треба брехати, і навіть не соромиться визнавати, що збирається і далі правити країною за допомогою брехні.

І ця брехня проникає дуже глибоко, брехню та самооману видно у багатьох державних рішеннях, у багатьох вчинках, і ціна її досі нестерпна на фронті та в тилу - життя, життя, життя.

Наша перемога неминуча, українці будуть битися до кінця, на боці України увесь світ, але якою важкою робить брехня ціну нашоі перемоги… Ми мусимо привчити владу говорити правду хоча б в тих питаннях, які стосуються життя українців.