Юрій Голік, який розікрав мільярди на Великому Будівництві, їздить у офіс президента Зеленського, як на роботу. Відео

Роман Тополя 12.10.2023

Журналісти Bihus Інфо зафіксували, як Юрій Голик неодноразово їздив через блок-пост, який веде до Офісу президента України, у серпні-вересні 2023 року. Нюанс в тому, що зранку він виїжджав в бік Банкової із заміського котеджного містечка. Про це йдеться у розслідуванні Наталії Лазарович.

Юрій Голик – консультант “Великого будівництва” та ексрадник очільника Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка. У листопаді 2022 року журналісти-розслідувачі опублікували матеріали про те, що співвласниця компанії “Будінвест Інжиніринг”, яка отримувала мільярди на ремонти доріг в рамках “Великого будівництва”, є дівчиною очільника області Валентина Резніченка.

Після публікації матеріалів, САП і НАБУ почало розслідування. Детективи провели обшуки і в консультанта “Великого будівництва” Юрія Голика.

Попри фігурування у кримінальній справі та відсутність будь-якої посади в Офісі президента, як з’ясували Bihus.Info, Юрій Голик регулярно навідується в охоронюваний “квартал” біля ОП.

Голик сказав, що заїжджає за блокпост, бо нібито знімає там квартиру. І пояснив, чому його не зупиняють і не перевіряють документи на блокпосту: “Люди, які стоять на блокпосту вже в обличчя з’ясували всіх, хто туди приїжджає і хто де живе”.

Водночас Юрій Голик не дав однозначної відповіді на запитання про те, чи відвідує він досі Офіс президента. “Офіс президента може відвідувати будь-хто, якщо це вважатиме за потрібне Офіс президента. Офіс президента — це дорадчо-консультативний орган, який забезпечує життєдіяльність першої особи держави. Так записано в законі.

У межах своєї діяльності він може і залучає до своєї діяльності різноманітних експертів та фахівців,” — у відповіді на пряме запитання про себе Голик обмежився узагальнюючими фразами.

У 2022 році журналісти також оприлюднили дані про спільні подорожі та перетини кордону співвласниці компанії “Будінвест Інжиніринг” Яни Хланти, Валентина Резніченка та Юрія Голика. Юрій Голик підтвердив, що знайомий з Яною Хлантою і здійснював щонайменше один спільний переліт з нею та Резніченком.

Більше того, він повідомив, що Яна Хланта працювала тренеркою в клубі, де він займався: “Вона справді працювала фітнес-тренером, у клубі в який я ходив. і звичайно ж я її бачив та перетинався. Чи я літав з Валентином Резніченком і Яною Хлантою? Так, літав”.

Після відкриття кримінального провадження фітнес-тренерка Яна Хланта позбулася своєї частки в компанії «Будінвест Інжиніринг» — переписала її на другого співвласника Павла Чухно. А сама компанія продовжила отримувати нові бюджетні підряди. Вже у травні 2023 р. «Будінвест Інжиніринг» виграла тендер на експлуатаційне утримання доріг і дотепер отримує мільйони від Дніпропетровської ОДА. Свіжий платіж на понад 17 мільйонів гривень надійшов 13 вересня.

З власних джерел Bihus.Info стало відомо, що в певний момент розслідування справи почало гальмувати через підозрілі обставини. НАБУ звернулося до Держаудитслужби, щоб підтвердити завищення на матеріалах і завдані збитки на ремонтах компанією «Будінвест Інжиніринг».

За словами джерел, аудитор свою роботу зробив, завищення цін на матеріалах на сотні мільйонів гривень нібито зафіксував. Але висновок НАБУ так і не отримало, бо керівництво Держаудитслужби нібито спочатку почало пропонувати якісь інші варіанти, далі сумніватися в аудиторі і тягнути час.

У Держаудитслужбі нам офіційно підтвердили, що спеціалістів дійсно виділяли: «Держаудитслужба виділила відповідних спеціалістів, проте Національне бюро прийняло рішення про недоцільність їх залучення, тому спеціалісти Держаудитслужби були відкликані та відповідно висновок за результатами їхньої участі не складався».