Цікаво, що цей СБУшне мародерське муділо разом на фото Марія Берлінська, саме вона організувала захід у Чернігові куди прилетіла російська ракета. Тобто ці особи є путінськими агентами
Цікаво, от всі ці люди з репутацією, які стоять поруч із зашквареним СБУшником Іллєю Вітюком, не відчувають дискомфорту? Чи вони просто вдають, що нічого не знають про квартиру вартістю $1,5 мільйони, яку купила дружина Вітюка під час повномасштабного вторгнення? Про переслідування журналіста Слідство.Інфо за допомогою військових, організоване його департаментом? Зрештою про те, що Ілля Вітюк під час Революції Гідності знімав протестувальників на боці «Беркуту». Після весняного скандалу Вітюка драматично відправили на фронт, а потім Зеленський рішучо звільнив його своїм наказом з посади голови кібер департаменту СБУ. НАЗК почало перевірку способу життя посадовця, бо квартири по $1,5 мільйони не в кожного СБвця зустрінеш. Після такого багаторівневого зашквару люди зникають з публічного простору, не кажу вже про суд, слідство, допити. Але в нас – ні, фоткаються у пристойному у товаристві. А пристойне товариство мовчить та посміхається. Ганьба, чесно кажучи. Захід, з якого фото, під егідою Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine, як пише Anna Kyrii. Дякую, що помітили!
У пабліку з’явився бригадний генерал СБУ Ілля Вітюк на заході присвяченому інноваціям у військовій сфері. Пан Вітюк – дійсно новатор, те що зробив він, до цього – не робив жоден СБівець під час війни. Людина має законне право приховати свої декларації з публічного доступу, але ігнорує таку можливість (справжній кіберрозвідник!). На жаль, на заході не були присутні журналісти, тому ніхто не поставив пану Вітюку питання про те, як його дружина під час повномасштабного вторгнення заробила на елітну квартиру у столиці, а також – чому ціна на житло у декларації майже вдвічі менша від ринкової. Я нагадаю, що пан Вітюк ще у квітні обіцяв “скоро” дати “всі офіційні коментарі з цього приводу”. Представники медіа “Укрінформ”, яке висвітлювало подію, вирішили видалити фотобанк зі світлинами присутніх на заході (скрін 2). Цікаво чому?
Комплекс розташований у Печерському районі. Серед його переваг називають вільне планування, кухні-їдальні площею від 30 квадратних метрів, шумоізоляція апартаментів, розкішні кімнати з панорамними вікнами — шириною 6 метрів — і фантастичними краєвидами на Ботанічний сад та Дніпро. Квартиру на 195 квадратних метрів Юлія Вітюк придбала у грудні 2023-го.
Квартира такого розміру з ремонтом у цьому ЖК може коштувати майже 1,5 мільйона доларів. Неважко підрахувати, що Юлії Вітюк треба було сплатити 585 тисяч доларів за її квартиру без ремонту. Або 21,5 мільйона гривень за курсом на момент купівлі. У офіційному документі — декларації Вітюка — вказано, що ця квартира придбана за 12 мільйонів 800 тисяч гривень.
Тобто вказана у декларації ціна майже вдвічі менша ринкової. Не розголошуючи, про кого саме йдеться, журналісти запитали у експерта, які наслідки може мати заниження вартості майна посадовцями. «Якщо вартість, за якою було придбано фактично житло, відрізняється від тієї, що вказана у декларації (тобто особа недостовірно задекларувала вартість своїх активів), то це може бути підставою для притягнення її до кримінальної відповідальності за частиною другою статті про недостовірне декларування. Це є великий розмір відомостей, які відрізняються від достовірних, і в такому випадку їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до двох років», — розповідає юридичний радник Transparency International Ukraine Павло Демчук. ЗВІДКИ ГРОШІ НА ЕЛІТНУ НЕРУХОМІСТЬ? У розпорядженні редакції є декларація Іллі Вітюка, яку він подав у березні, однак, у день публікації розслідування вона зникла з сайту НАЗК. З декларацій за попередні роки, які також є у розпорядженні редакції, вдалося дізнатися, що у 2021 році річна зарплата Вітюка становила трохи більше 700 тисяч гривень. Тоді посадовець працював керівником одного з управлінь у тому ж департаменті. Заробіток дружини Ілля Вітюк у документі не вказує. Посаду керівника департаменту він отримав у листопаді того ж року. За 6 діб до повномасштабного вторгнення Юлія Вітюк зареєструвала ФОП. І за неповний 2022 рік змогла заробити майже 9,5 мільйонів гривень. 2023 рік був ще успішним для новоспеченої самозайнятої підприємиці — понад 13 мільйонів гривень заробітку. Тобто її щомісячний прибуток складає понад мільйон гривень. Головний вид діяльності ФОП дружини топового працівника СБУ — сфера права.
Виникає запитання: а чи не пов’язані високі заробітки пані Юлії (це понад мільйон гривень на місяць) з роботою її чоловіка? До того ж такі раптові та великі прибутки дружини посадовця можуть привернути увагу правоохоронців. «Це може бути одна зі схем неправомірної вигоди, коли сам посадовець особисто нічого не отримує, але отримує його близька особа. В ході досудового розслідування можуть бути перевірені факти: чи насправді це було підприємницькою діяльністю. Якщо людина надає певні підприємницькі послуги, то у неї є документи — які послуги надав, кому і яким чином здійснили оплату. Все це буде видно з відомостей податкового обліку, банківської інформації — доступ до яких можуть отримувати правоохоронні органи в процесі проведення розслідування. І це буде їхня задача: перевірити, чи це була дійсно підприємницька діяльність, чи це маскування незаконних доходів», — зазначає юридичний радник Transparency International Ukraine Павло Демчук.