21.08.2024 Укрзалізниця через Prozorro Market успішно провела четверті торги на закупівлю дизпального Укрзалізниця 20 серпня провела четверту закупівлю дизпального через Prozorro Market. Компанія придбала 10 тис. тонн дизпального. Переможцем стало ПАТ «Укрнафта», яке запропонувало найнижчу вартість – 50 978 грн за тонну. Найближчим часом Укрзалізниця має намір укласти контракт з переможцем. Раніше Укрзалізниця через Prozorro Market вже придбала 25 тис. тонн дизпального. Його вартість складала 50 498 – 52 900 грн за тонну, що з урахуванням індексів Platts на момент обрання переможців відповідає цінам прямих контрактів з європейськими виробниками, з урахуванням усіх супутніх витрат на доставку та митне очищення. Зокрема, за результатами торгів у червні 2024 року контракти було укладено з ПАТ «Укрнафта» на постачання 15 тис. тонн. У липні, майже місяць тому, ТОВ «Торговий дім Сокар Україна» запропонував найнижчу ціну за 10 тис. тонн. Важливо, що ці два переможця на етапі їх реєстрації в електронному каталозі електронної системи закупівель пройшли кваліфікацію у ДУ «Професійні закупівлі» та гарантували, що їхня продукція не має російського, білоруського та іранського походження. В іншому випадку компанії не були б допущені до торгів. Крім того, увесь дизель має бути пофарбований для запобігання крадіжок. Нагадаємо, що Укрзалізниця – це перша компанія, яка почала купувати дизпальне через Prozorro Market. Цей майданчик дозволяє компанії без ризику блокування торгів через скаргу до АМКУ купувати партії дизеля на споті. Раніше перевізник закуповував дизель напряму у європейських виробників, однак у квітні 2024 року, після внесення змін до урядової постанови, компанія більше не має такої можливості та може закуповувати дизель виключно через Прозорро.
Після того, як уряд заборонив «Укрзалізниці» укладати прямі угоди з іноземними виробниками дизелю, вона вийшла на «Прозорро.маркет» і почала купувати там. Спочатку виграла «Укрнафта», але тепер і вона програла «Торговому дому Сокар Україна» у боротьбі за підряд розміром 529 млн грн. Ціна по контракту з азербайджанцями становить 52 900 грн за тону, що трохи більше від червневих цін «Укрнафти» 50 948 і 51 300 грн/т. Однак у цього є пояснення: за цей час на пару відсотків виріс індекс Platts, що враховує світові котирування палива, а також гривня подешевшала з 40,65 до 41,23 грн/$. Також відмітимо нюанс. “Укрзалізниця” зберегла вимогу щодо фарбування дизелю для запобігання крадіжок. Як повідомили нам в компанії, експеримент, що почався цього літа, вже дає плоди – з внутрішніх зведень зникли повідомлення про крадіжки палива. Українська дочірка азербайджанського державного оператора «Сокар» є одним з крупних постачальників дизелю з Угорщині по трубопроводу (другим великим постачальником є «Альянс енерго трейд» – підрядник «Укргазвидобування»). Постачання трубопроводом набагато дешевше від залізничних і тим більш автомобільних перевезень. В Угорщині дизель виробляють на заводі крупної місцевої корпорації MOL. Нафту для виробництва дизелю Угорщина отримує з Росії по нафтопроводу, який також проходить по території України.
Раніше основним постачальником нафти для угорців була приватна російська компанія «Лукойл». Однак невдовзі після візиту прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в липні Україна наклала санкції на «Лукойл». При цьому поставки самої нафти з Росії не постраждали, бо замість «лукойлівської» відразу пішла нафта інших постачальників з РФ. Цілком вірогідно, що входження «Сокару» на ринок державних закупівель дизельного палива не останній проект азербайджанців в Україні ближчим часом. На рівні президента Володимира Зеленського обговорюється проект заміни російського «Газпрому» на азербайджанський «Сокар» в схемі транзиту газу з Росії через Україну до Угорщини і Словаччину. Експорт російської нафти до Угорщини та Словаччини через Україну в липні 2024 року залишався в нормі, попри санкції України, адже інша компанія РФ замінила більшу частину лукойлівських барелів. Про це повідомляє Bloomberg. Росія у липні експортувала 436 тис тонн сирої нафти в Угорщину і приблизно 356 000 тонн – в Словаччину. Це навіть більше, ніж у червні (коли нафтопереробні заводи MOL в цих країнах перебували на щорічному обслуговуванні), і на тому ж рівні, що й у липні 2023 року. Повідомляється, що “Лукойл” справді припинив постачання в липні, але його обсяги взяла на себе “Татнєфть”. Татнєфть також перебуває під українськими санкціями, але вони набагато м’якші у порівнянні з “Лукойлом” й стосуються лише блокування активів.
Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR та російський Газпром домовилися про розширення багатостороннього стратегічного партнерства. Відповідну угоду підписали під час візиту Путіна до Азербайджану. Співпраця SOCAR і Газпрому Зокрема, йдеться про проєкт “Північ – Південь” і підписання у вересні 2024 року Програми комплексної науково-технічної співпраці.
nkknkn
Нагадаємо, що журналісти Актуальної Правди розкрили гнійник брехні в Укрзалізниці, яка квітне під керівництвом Олександра Перцовського та його гаманця Володимира Литвинова. Вони витратили державні гроші на “Залізне містечко” для біженців, а потім їх викинули на вулицю.
Незабаром редакція Актуальної Правди, в рамках власного розслідування, розповість про саботаж та корупцію у Пасажирській компанії Укрзалізниці! Амбіційний проект «Food Train» за допомогою якого розкрадають гроші благодійника Баффета! Фіктивні ремонти кондиціонерів пасажирських вагонів.
Колообіг запасних частин рік у рік, які поставляються придворними постачальниками Перцовського та Литвинова! Створення рабських умов праці імені Лідії Гриценко у Пасажирській компанії Укрзалізниці.
Зірвані плани ремонтів пасажирських вагонів у 2023 та 2024 роках. Фінансування країною-агресором Росією отримання освіти Перцовським з подальшим працевлаштуванням в Укрзалізницю.
Підписуйтесь на наш канал у ютубі та слідкуйте за новинами на нашому сайті, щоб не пропустити розслідування про корупційні схеми Перцовського та Литвинова.
Редакція “Актуальна Правда” звернулась з інформаційним запитом в Укрзалізницю і надасть можливість Олександру Перцовському та Володимиру Литвинову прокоментувавати свою позицію, ми надамо моливість опублікувати їх відповідь!