03.11.2013 По семи лотам акцептовано пропозиції ПрАТ«НВО «Практика» на суму 713,69 млн грн. Саме цій фірмі ще перед тендером пророкували перемогу деякі народні депутат від «Батьківщини», які вимагали від Генпрокуратури та СБУ не допустити розкрадання коштів державного бюджету на цьому тендері. Нардепи повідомляли, що майбутнього переможця визначено ще до тендеру, а загальні видатки на закупівлю «швидких» нібито буде завищено на суму близько 200 млн грн. НВО «Практика» належить Олегу Висоцькому. У 2006 році його було призначено головою Держкомітету з питань технічного регулювання та споживчої політики. Тоді уряд очолював Юрій Єхануров (11-й Прем’єр-міністр України, 12-й Перший віце-прем’єр-міністр України, 9-й Міністр оборони України, 7-й Міністр економіки України, 8-й Голова Дніпропетровської ОДА, Народний депутат України 3-го скликання НДП 12 травня 1998 — 22 лютого 2000[1] 4-го скликання безпартійний (НУ) 14 травня 2002 — 23 червня 2005[2] 5-го скликання Наша Україна (НУ) 25 травня 2006 — 8 червня 2007 6-го скликання). з червня по листопад 2001 — перший заступник Голови Адміністрації Президента України (Леоніда Кучми). З листопада 2001 по квітень 2002 займається питаннями адміністративної реформи як Уповноважений Президента України. В свою чергу Єхануров був президентом Спілки малих підприємств України, а Висоцький у цій структурі був віце-президентом. Після відставки уряду Єханурова Висоцького теж звільнили з державної посади і він повернувся до «Практики». У 2011 році «Ощадбанк» купив у фірми Висоцького майже дві сотні інкасаторських броньовиків за 100 млн грн. Нагадаємо, у лютому 2013 року міністр Раїса Богатирьова повідомила, що з державного бюджету буде виділено близько 1 млрд грн. на закупівлю. У липні президент України Віктор Янукович підписав закон про зміни до державного бюджету, яким на швидкі були виділено 922 млн грн. Автомобіль екстреної медичної допомоги (type В: emergency ambulance) – тип В 150 ПрАТ«Науково-Виробниче Об’єднання «Практика» 97425000 649500

Подейкують, що Олег Висоцький має тісні зв’язки у колах «Сім’ї» Януковича. Однією з магістралей, що призвели до Висоцького до розташування злочинного президента, називають Олександра Януковича. Варто зазначити, що компанія цього діяча бронювала автомобілі Олександра. Щоправда, як стверджують чутки, доступ до адмінресурсу Олегу забезпечив Юрій Єхануров, котрий на той момент сидів біля кріслі прем’єр-міністра.

У 2014-му році Олег Висоцький балотувався у депутати Верховної Ради як самовисуванець. Як припустили у ЗМІ, мандат нардепа допоміг би йому уникнути кримінальної відповідальності, яка цілком могла наздогнати Олега на хвилі минулого Євромайдану. Виграти вибори Висоцькому не вдалося, хоча і без того він уникнув відповідальності перед законом. Власне, що ж так очорнити біографію цього підприємця?

У 2013 році компанія «Практика», що належить Висоцькому, виграла великий тендер на постачання понад 1000 машин швидкої допомоги для держави. Конкуренти стверджують, що перемога «Практики» була банальним договорняком. Представники компанії зізналися: виграти тендер допомогла якісна розвідка. Менеджерам «Практики» нібито вдалося дізнатися про фінансові умови, які пропонували їх конкуренти. Тоді “Практика” запропонувала нижчу вартість своїх послуг.
Пізніше з’ясувалося, що нові автомобілі швидкої допомоги держава отримала за завищеною ціною. Крім того, ці машинки здатні вбити пацієнта. Але про все по черзі…

У лютому Віктор Янукович підписав документи про проведення тендеру, а вже 21 березня було укладено договір про співпрацю з компанією «Практика». Відповідно до контракту, держава придбала у фірми 1159 автомобілів швидкої допомоги. Сума угоди склала 767 млн. грн. Трохи пізніше уряд замовив у «Практики» ще 103 автомобілі на суму 53,5 млн. грн.

Варто відзначити, поки Раїса Богатирьова обіймала посаду голови Міністерства здравоохранения, виграти великий тендер без підтримки «Сім’ї» Януковича було нереально. Цілком можливо, що запорукою перемоги стало знайомство з Олександром Януковичем. Не виключено, що частину коштів, отриманих на закупівлю, Олег Висоцький віддав своїм лобістам із кола Віті-шапкаря.

У 2014-му році з’ясувалося, що Олег Висоцький продав автомобілі за завищеною ціною. У зв’язку з цим було порушено кримінальну справу.

Як повідомив Віталій Джуринський, представник компанії “ВіДі Груп” – офіційного дилера “Peugeot”, фірма “Практика” закупила у них автомобілі з відчутною скидкою. Так шкірна машина обійшлася у 205 тис. Грн. Такий дисконт став результатом жорсткого пресингу з боку Андрія Ігнатова, заступника голови Міністерства доходів та зборів та Романа Богачова, голови тендерного комітету МОЗ. Цікаво, що переговори з дилером Peugeot почалися ще в серпні 2012-го року. За деякими даними, на зустрічі був присутній Володимир Куликов, представник благодійного фонду Олександра Януковича.

Пізніше експерти підрахували, що навар «Практики» на кожній машині становив приблизно 190 млн грн. Зрозуміло, представники компанії пояснили: зазначені кошти пішли на переобладнання автомобілів на машини швидкої допомоги. Але що справді з цього вийшло?

Як з’ясувалося у ході журналістських розслідувань, автомобілі швидкої допомоги від «Практики» не придатні для використання. Штука в тому, що вони оснащені несертифікованим обладнанням. Стало відомо, що прилад для нагріву рідин для вливання не має ні сертифікату якості, ні свідоцтва МОЗ про держреєстрацію. Проблема полягає в тому, що від якості первинної медичної допомоги залежить ефективність подальшого лікування. Якщо в ході інвазивної операції влити в організм пацієнта холодніший або гарячіший розчин, результатом стане розвиток ускладнень або смерть.

Олег Висоцький та його донька Юлія

Восьмеро членів Ради з відновлення Охматдиту, що увійшли до її складу на першому етапі формування, обрали ще сімох учасників консультативно-дорадчого органу, який забезпечить участь громадськості й слідкуватиме за прозорістю процесу відбудови найбільшої дитячої лікарні України. Відбір відбувся за принципом рейтингового голосування, упродовж якого були оцінені заявки кожної з 10 огранізацій-заявниць. За умовами другого етапу відбору, подати заявки на участь у Раді могли представники громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організа

цій, що провадять діяльність у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку сфери охорони здоров’я, професійних асоціацій працівників сфери охорони здоров’я або у сфері архітектури та містобудування. Таким чином, персональний склад Ради з відновлення, повністю сформований і затверджений наказами Міністерства охорони здоров’я від 9 серпня 2024 року № 1415 та від 19 серпня 2024 року № 1458. До Ради з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України увійшли 15 членів і членкинь: Яко СІЛЬЄ, постійний представник Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні. Ігор КАЦИТАДЗЕ, спеціаліст з охорони здоровʼя Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні. Донатас БУТКУС, радник-посланник Посольства Литовської Республіки в Україні. Володимир КУДРИЦЬКИЙ, голова правління ПрАТ «Національна енергетична компанія Укренерго». Назар КУПИБІДА, член Ради Директорів, віцепрезидент з фінансів АТ «Концерн ГАЛНАФТОГАЗ». Юлія ВИСОЦЬКА, директор ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання «ПРАКТИКА». Євгеній ГОНЧАР, начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоровʼя України. Олена ЛАРІНА, Провідний фахівець з внутрішнього контролю НДСЛ «Охматдит» МОЗ України. В’ячеслав БИКОВ, Член правління, директор виконавчий БФ «Таблеточки». Олександр СУШКО, виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження». Інна ІВАНЕНКО, виконавча директорка БФ «Пацієнти України». Тарас ЛИЛИК, заступник Голови Ради директорів з питань діяльності експертних організацій Конфедерації будівельників України. Світлана РЕВА, віцепрезидентка ГС «Міждержавна гільдія інженерів консультантів». Марина МАМЕНКО, голова правління ГС «Українська Академія Педіатричних Спеціальностей». Наталія ОНІПКО, президентка та засновниця БО «Благодійний фонд «Запорука». Уже завтра, 20 серпня 2024 року, відбудеться перше засідання повного персонального складу Ради – учасники розглянуть поетапний план відновлення Охматдиту та нададуть рекомендації щодо його виконання. Нагадаємо, Рада з відновлення є консультативно-дорадчим органом Міністерства охорони здоров’я України, який забезпечує участь громадськості та контроль за виконанням заходів, пов’язаних із відновленням функціонування НДСЛ «Охматдит» внаслідок пошкодження (руйнування) будівель та обладнання в результаті ракетної атаки державою-агресором 8 липня 2024 року, за рахунок коштів, зібраних для відновлення лікарні. На першому етапі формування до складу Ради увійшли 8 учасників. Це представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ України та НДСЛ «Охматдит».

Тарас Лилик (крайній зліва) та його бізнес-партнер Лев Парцхаладзе