Працівники Державного бюро розслідувань заочно повідомили про підозру Володимиру Макеєнку, народному депутату кількох скликань та колишньому очільнику Київської міської державної адміністрації (КМДА), в ухиленні від сплати податків. Про це йдеться у повідомленнях ДБР, Офісу Генерального прокурора та Української правди. Згідно з інформацією ДБР, Макеєнко отримав дохід за кордоном протягом 2011-2018 років на загальну суму понад 387 мільйонів гривень.

Водночас депутат не сплатив податок на доходи фізичних осіб та військовий збір на загальну суму 71,4 мільйона гривень. Підозрюваний здійснював фактичне керівництво мережею компаній, оформлених на нього, його підконтрольних осіб та найближчих родичів, які отримували грошові кошти сумнівного походження. За даними слідства, Макеєнко приховав факт отримання доходу та не відобразив його у податковій звітності, що призвело до ненадходження коштів до державного бюджету в особливо великих розмірах.

В результаті проведених судово-економічних експертиз встановлено, що ухилення від сплати податків становить 71,4 мільйона гривень. Офіційні джерела не повідомляли прізвище колишнього депутата, проте за даними Української правди, йдеться саме про Макеєнка. Офіс Генерального прокурора також підтвердив, що колишньому нардепу повідомлено про підозру за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за ухилення від сплати податків у великих розмірах.

У травні 2017 року український політик Володимир Макеєнко став одноосібним власником телеканалу «Тоніс» викупивши 80 % акцій, 10 % — у гендиректора телеканалу, 0,5 % — у його заступника. Весь статутний фонд телеканалу з 2010 року дорівнював 17 мільйонів гривень.

До цього на телеканал перейшла команда менеджерів з телеканалу NewsOne на чолі з посіпакою зрадника України Медведчука – Олексієм Семеновим, який займався запуском і перезапуском каналів «112 Україна» та «NewsOne», включно з підставкам до мікрофона: Матвієм Ганапольським і Євгеном Кисельовим і такими відомими ведучими: Анатолієм Яцечко, Василісою Фроловою, Юлією Литвиненко, Павло Рольником, Мариною Леончуком, Сніжаною Єгоровою, Миколою Вереснем.

Опівночі 24 серпня 2017 року, у День Незалежності України, телеканал «Тоніс» припинив мовлення та був замінений інформаційним телеканалом «Прямий». У грудні 2017 року телеканал «Прямий» перейшов у власність кіпрської компанії «Parlimo Trading Limited», частку в якій через кіпрську фірму «Centerano rading Limited» володіла «Dadlaw Nominees Limited» — секретарська компанія, після зміни влади стала співвласником лотереї «Українська національна лотерея».

У червні 2019 року ряд ЗМІ поширили чутки про те, що бізнес-партнер та політичний соратник Віктора Медведчука — Тарас Козак, планує купити телеканал «Прямий», за який начебто вже була підписана угода яка перебувала на останній стадії. Сам власник телеканалу Володимир Макеєнко відкинув ці чутки і заявив, що канал продаватися не буде, а якщо й буде, то у разі чого, права на канал отримає колишній президент України Петро Порошенко.

Пізніше цю інформацію підтвердила депутатка від фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар. За її словами, колишній глава держави отримав опціон у разі можливого продажу телеканалу. 18 лютого 2021 року, Петро Порошенко у прямому етері телеканалу сказав що зранку, того дня до нього подзвонив власник «Прямого» Володимир Макеєнко, де повідомив, що у нього дуже складна фінансова ситуація з каналом через борги. В результаті, Порошенко став кінцевим бенефіціаром та офіційним власником телеканалу.