Адвокат та голова ГО “Антикорупційний фронт Лариси Криворучко” подала скаргу у Вищу раду правосуддя нв суддю Господарського суду Києва: Ганну Бондаренко-Легких з вимогою ії звільнення. Ще у 2017 році Вища рада правосуддя розглядала рекомендації щодо суддів-«п’ятирічок», у яких повноваження закінчилися ще у 2013–2016 роках. Не найпростішим виявився розгляд рекомендації для судді Господарського суду Києва Ганни Бондаренко бо вона не змогла повідомити про джерела коштів на придбання у 2010 році квартири у Києві площею 75 м2, а також походження $400 тисяч задекларованих колишнім чоловіком судді.
Суддя Ганна Бондаренко пояснила, що квартиру було проінвестовано її батьками, які раніше продали іншу квартиру, одержану безкоштовно за радянських часів. Щодо $400 тисяч, задекларованих колишнім чоловіком, суддя повідомила, що це були кошти, отримані ним внаслідок бізнес-діяльності, а також гроші, позичені для розвитку бізнесу. Крім того, на суддю надійшли скарги щодо її рішень. Одна з фірм, АК «Перлина», звинуватила Ганну Бондаренко у тому, що ще у вересні 2010 році ухвалила рішення щодо суперечки про визнання права власності не на користь компанії на підставі підроблених документів.
Суддя ці претензії спростувала та сказала, що це лише емоційні претензії сторони. Хоча вона і визнала, що припустилася тоді процесуальної помилки, оскільки не залучила АК «Перлина» як сторону. Пізніше рішення судді Бондаренко було скасовано апеляційною інстанцією. «Я була молодою суддею, яка тільки обійняла посаду», — сказала суддя, додавши, що жодного поганого наміру в неї не було.
Далі наводимо повний текст скарги до ВРП на суддю Господарського суду Києва – Бондаренко-Легких Г.П.:
Під час проведення заходів антикорупційного моніторингу, звернень громадян, головою ГО «Антикорупційний фронт Лариси Криворучко» Криворучко Ларисою Сергіївною було виявлено порушення закону. Встановлено, що 30.07.2024 року суддею Господарського суду м. Києва Бондаренко-Легких Г.П. у справі ЄУН №910/3536/23 було ухвалено судове рішення по суті судового спору. Встановлено, що після винесення судового рішення суддя Бондаренко-Легких Г.П. – не видала учасникам справи вступну і резолютивну частини судового рішення, на їх вимогу, чим порушила закон.
Встановлено, що в реєстрі ЄДРСР відсутня вступна і резолютивна частина тексту судового рішення, що порушує право громадян на відкритий і публічний доступ до судового рішення, суддя Бондаренко-Легких Г.П. порушила закон. Встановлено, що повний текст судового рішення виготовляється протягом 10 днів: закон (ч.6 ст.233 ГПК). Повний текст судового рішення публікується в ЄДРСР. Станом на 15.08.2024 граничний строк для виготовлення повного тексту судового рішення – порушено, суддя – не виготовила повний текст судового рішення, не надіслала його для публікації – суддя Бондаренко-Легких Г.П. повторно порушила закон.
1. Відповідно до ч.2 ст.2 Закону України «Про доступ до судових рішень» судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання, крім ухвал про арешт майна та тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальних провадженнях, ухвал господарського суду про надання дозволу органам Антимонопольного комітету України на проведення перевірки суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю та/або вчинення передбачених законодавством про захист економічної конкуренції процесуальних дій у вигляді проведення огляду, накладення арешту, опломбовування (опечатування), вилучення, які підлягають оприлюдненню не раніше дня їх звернення до виконання.
Відповідно до ч.3 ст.3 Закону України «Про доступ до судових рішень» суд загальної юрисдикції вносить до Реєстру всі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту. Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень (затверджено рішенням ВРП від 19.04.2018 № 1200/0/15-18):
п.1 розд.2 – електронний примірник судового рішення або окремої думки судді виготовляється судом в АСДС у день ухвалення судового рішення або виготовлення його повного тексту в паперовій формі, підписується КЕП судді, який ухвалив таке судове рішення, а в разі колегіального розгляду – КЕП усіх суддів, що входять до складу колегії, та зберігається у стані, що унеможливлює його подальше коригування;
п.1 розд.3 – електронний примірник судового рішення або окремої думки судді оприлюднюється шляхом надсилання до Реєстру у день його виготовлення засобами АСДС. Реєстраційні відомості, зазначені в пункті 3 розділу II цього Порядку, надсилаються до Реєстру у складі електронного документа, який вони описують. Наведені положення законодавства імперативно вказують, що у разі, якщо суддя Бондаренко-Легких Г.П. виготовила і підписала короткий текст рішення суду 30.07.2024 року, то того ж дня 30.07.2024 року, або не пізніше наступного 31.07.2024 року текст судового рішення судді Господарського суду міста Києва Бондаренко-Легких Г.П. від 30.07.2024 року у справі ЄУН № 910/3536/23 повинен був внестись і оприлюднитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Водночас, зі змісту Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що рішення суду від 30.07.2024 року у справі ЄУН № 910/3536/23: НЕ надіслано для оприлюднення, НЕ забезпечено надання загального доступу: чим умисно (!) порушено закон суддею Бондаренко-Легких Г.П.
Наведені обставини імперативно вказують, що суддею Господарського суду міста Києва Бондаренко-Легких Г.П. умисно було допущено зволікання з виготовленням і надсиланням для публікації в ЄДРСР вмотивованого тексту судового рішення від 30.07.2024 (вступна і резолютивна частини судового рішення і повний текст судового рішення), чим суддя Бондаренко-Легких Г.П. порушила закон.
2. Крім того, згідно положень ч.6 ст.233 ГПК України суд у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як 10 (десять) днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження – п’ять днів з дня закінчення розгляду справи.
Станом на 15.08.2024 у ЄДРСР відсутнє судове рішення за результатами розгляду справи А)короткий текст (вступна і резолютивна частини судового рішення) і Б) повний текст, констатовано факт порушення строків виготовлення короткого і повного тексту судового рішення суддею, встановлених законом України, що свідчить про умисне, свідоме, цілеспрямоване повторне порушення процесуального закону, умисного затягування суддею Бондаренко-Легких Г.П. при виготовленні судового рішення, халатне (несумлінне) ставлення до своїх посадових обов’язків. Порушення процесуального законодавства, затягування при виготовленні документів суддею Бондаренко-Легких Г.П. є відмовою до якісного правосуддя і порушення права на справедливий суд ст. Конвенції, тощо. Виявлено, що суддя Бондаренко-Легких Г.П. систематично і грубо порушує закон, несумлінно ставиться до вимог процесуального закону чим підриває авторитет до системи правосуддя.
При розгляді скарги встановити :
1) Дату і час виготовлення вступної і резолютивної частини судового рішення;
2) Дати і час підпису суддею вступної і резолютивної частини судового рішення;
3) Дати і час направлення суддею вступної і резолютивної частини судового рішення на внесення в ЄДРСР;
4) Дати і час виготовлення повного тексту судового рішення;
5) Дати і час підпису суддею повного тексту судового рішення;
6) Дати і час направлення суддею повного тексту судового рішення на внесення в ЄДРСР;
7) Дати і час публікації (оприлюднення) судового рішення в ЄДРСР .
На підставі вищевикладеного – ВИМАГАЮ:
1) Притягнути суддю Господарського суду міста Києва Бондаренко-Легких Г.П. до дисциплінарної відповідальності, шляхом звільнення в посади судді.
2) Відповідь надати в електронному вигляді на електронну пошту ГО «Антикорупційний фронт Лариси КРИВОРУЧКО »: anticor.info2@gmail.com. У випадку відсутності процесуальної можливості здійснити належний розгляд даного звернення, перенаправити дане звернення за належністю; проінформувати про перенаправлення.